Turnaje

Dne 14. dubna 2018 vyjížděli  hráči U-14 RC JIMI Vyškov ke druhému zápasu celostátní  ligy na hřiště RC Dragon Brno.

V krásném jarní  počasí je čekal velmi  těžký soupeř, který je známý silovou hrou, která hráčům Vyškov moc nesvědčí.

Do utkání nastoupily hráči Vyškova s odhodláním, že se pokusí tuto hru eliminovat hlavně hrou přes útok.

Do zápasu jsme vstoupili dobře, kdy v 2. minutě položil body Pavel Kalina. Následně soupeř odpověděl v 8. minutě stejnou mincí a srovnal stav. Ve 13. minutě po krásné akci útoku položil body Lukáš Husár. Další pěknou individuální akci předvedl  v 17. minutě Tomáš Polách, který položil další body. Soupeř ve 23. minutě korigoval výsledek, když položil body a stav poločasu byl 15-12 pro hráče Vyškova.

Druhý poločas začal dobře pro hráče Vyškova,  když ve 2. minutě po dobrém chycení míče zadáka Vyškova,  Kryštofa Turka tento přeběhl celé hřiště aniž by jej soupeř kontaktoval   a položil další body. V další minutě předvedli hráči Vyškova další akci útoku a body položil Lukáš Husár. Kop po položení  proměnil Ondřej Mach. Následně hráči Brna v 12 . minutě položili body a kop byl také úspěšný. Hráči Vyškova předváděli dobré rugby,  dobře skládali a soupeře téměř k ničemu nepustili. Toto vyústilo v další položené body, kdy v 20.minutě položil body David Ščuka. Následně v 23. minutě položil body po pěkné  akci celého útoku Lukáš Husár. V poslední minutě utkání soupeř výsledek korigoval poté co ze strany Vyškova došlo k nebezpečné skládce a soupeř dostal technickou pětku a stanovil konečný výsledek zápasu na 37-26 pro Vyškov, který zde zaslouženě zvítězil.

Trenéři  Vyškova jsou spokojeni s převedenou hrou a věří, že hráči budou v tomto trendu dále pokračovat  v soutěži .

V první  utkání v rámci celostátní ligy U-14 hráči Vyškova prohráli na hřišti RC Říčany v poměru