Dění klubu

První zápas nám moc nevyšel, na hřišti Praga Praha jsme 22.8.2020 prohráli 23:8. Příští zápas sehrajeme na hřišti nováčka RC Bizoni Přelouč 29.8. ve 14:00 a pokusíme se odčinit dnešní prohraný zápas. Díky všem, kdo nám dnes fandil 😉

Sestava

Jakub Doležel,Tomislav Kopřiva,Martin Májovský,Václav Monček,Vladimír Mazal,Ondřej Kovář,David Brtníček,Radim Trunečka,Daniel Němec,Martin Kovář,David Šenk,Jiří Pantůček,Lukáš Chalabala,Radek Fialka,Pavel Pytela,

Zhodnocení utkání

V prvním kole jsme po dlouhé herní pauze zajížděli k tradičnímu soupeři z Prahy. Po skvělém nástupu a trvalém zatlačení Pragovky do jejich obranného území jsme měli několik příležitostí ke skórování. Pětka, položená Kubou Doleželem, nebyla pro předchozí technický prohřešek uznána a my bohužel žádnou z příležitostí nevyužili. To, co jsme my nedokázali, soupeř prakticky z prvních dvou příležitostí zužitkoval a dvěma trestnými kopy šel do vedení 6:0. Konečně až ve 22 minutě, po kvalitní práci roje a krásně sehraném signálu v útoku pokládá Pavel Pytela pětku a my snižujeme na 6:5. Častými technickými prohřešky, především vysokou skládkou a nebezpečným čištěním, jsme se zbytečně připravovali o míč a území, soupeř nás dlouhými kopy a následnými získanými auty zatlačoval do vlastní dvaadvacítky. Po jednom takovém protlačovaném autu zvýšila Praga v 29 minutě na 13:5. Do konce poločasu už se naše hra nezměnila a těsně před poločasovým hvizdem jsme museli ubránit tlak soupeře, po naší další nedisciplinované hře, to se s velkým úsilím podařilo a tak jsme do druhého poločasu startovali s deficitem, který šlo stáhnout. Ihned po začátku druhé půle jsme vybojovali trestný kop, který Martin Kovář proměnil a snížil na 13:8. Tento stav trval další čtvrt hodinku, kdy byla hra z obou stran technicky nepřesná. V 54 minutě mohl nastat zlom v náš prospěch, protože byl vyloučen hráč Pragy, za šlápnutí na soupeře. Paradoxně nás tento stav nenakopl, ale do rukou hráčů se začala vkrádat nervozita a náš tým ještě dovolil soupeři 2x skórovat položením pětky. Po konečném hvizdu rozhodčího byl výsledek 23:8 pro domácí.

Všem hráčům chci poděkovat za bojovnost, škoda jen stále se opakujících stejných technických chyb, které nás stály lepší výsledek. Věřím, že si na ně dáme v dalším utkání pozor a vyvarujeme se jich. Nemůžeme si dovolit, pokud jsme aktivní a dobře útočíme, takhle lehce ztrácet míče a území. Poděkování patří i celému realizačnímu týmu.

Zprávu sepsal: Milan Štourač