Dění klubu

Vážení příznivci vyškovského ragby!

V sobotu 5. 3. 2022 odstartoval nový soutěžní ročník Extraligy ragby. Dovolte mi tedy, abych Vás informoval o tom, co nás společně čeká.

1. Stejně jako na podzim 2021 bude Extraliga jednokolová a odehraje se pouze na jaře. Její začátek byl stanoven na 5. 3. 2022. Do Extraligy vstupuje 8 týmů. Vyvrcholením Extraligy bude play-off, finále se bude hrát 28. 5. 2022. Významnou změnou jsou utkání baráže o účast v Extralize v roce 2023. Náš klub je dlouhodobým kritikem tohoto formátu, ale bohužel zůstává osamocen. Co se bude hrát na podzim? Soutěž nazvaná „Pohár“, o jehož formátu v tuto chvíli nic nevíme.

2. U našeho týmu RC JIMI Vyškov pokračuje v pozici kouče Pavel Pala. Na přípravě hráčů se podíleli Dr. František Langer a Mgr. Petr Tatalák. Herní přípravu zaštítil Pavel Pala. V kádru hráčů došlo také ke změnám, bohužel opět spíše v negativním směru. Pro zranění nebudou zřejmě celou jarní Extraligu k dispozici David Brtníček, Tomislav Kopřiva, Dan Němec, Mirko Zemanovič, Marcel Kodad. Aktivní sportovní činnost z různých důvodů přerušili (možná i ukončili) Kryštof Čala, Martin Gibala, Petr Podaný, Luboš Svoboda, Matěj Ševčík, Ivan Vinter. Tým je tedy oproti podzimu 2021 výrazně oslaben co do počtu hráčů, tak do kvality.

3. Posílení týmu z vlastních zdrojů se nedaří, juniorský tým nefunguje, a tak jedinými mladíky v kádru jsou Jindřich Bandy a Martin Grossman. Ovšem jednu výraznou posilu máme. Na hostování přišel do Vyškova reprezentant, kmenový hráč Říčan Jan Kučera. Přišel, aby si v jednom týmu zahrál se svým velkým kamarádem Martinem Kovářem.

Jak je vidět, obhájit podzimní 2. místo bude náročné a budeme potřebovat Vaši pozitivní podporu.

Přeji nám všem příjemné zážitky s naším milovaným sportem.

Pavel Pala

Sdílet

Komentáře