Dění klubu

Park v pohybu. Festival sportu znovu potěší stovky školáků

Někteří si poprvé v životě zadovádí s ragbyovou šiškou nebo premiérově zkusí při plážovém volejbalu vybrat skokem do písku podání soupeře, jiní se před kamarády pochlubí, jak umí driblovat s balonem nebo jaké základní techniky sebeobrany už zvládnou. Potřetí a znovu ve velkém stylu. Vyškovský festival sportu zažije v pátek 21. června na atletickém stadionu a jeho okolí svůj třetí ročník.

Celodenní akce má opět podnázev Park v pohybu a připravuje ji Okresní sdružení České unie sportu Vyškov a Komise pro sport a využití volného času Rady města Vyškova. „Opět se jedná o prezentaci jednotlivých sportovních odvětví, seznámení dětí, rodičů i dalších zájemců z řad veřejnosti s jednotlivými disciplínami a možností si vybraný sport či jeho střípek na místě vyzkoušet. Na festivalu se při každém z uplynulých ročníků podílely zhruba dvě desítky spolků a klubů, pro které může den představovat zajímavý náborový potenciál. Ostatně čísla hovoří jasně: loni se akce zúčastnilo zhruba 1 300 dětí a mládeže,“ informoval vyškovský místostarosta Karel Goldemund s tím, že kluby a spolky si jednotlivá stanoviště zajišťují a obsluhují samy. A je znovu na nich, s jakými nápady přijdou a co všechno si u nich mladí zájemci na vlastní kůži vyzkouší.

Organizátory nicméně potěší, pokud se přidají i sportovní subjekty, které při uplynulých ročnících chyběly. „Primárním cílem je pobavit a oslovit pohybem děti v duchu formátu známého olympijského parku v menším měřítku města Vyškova. Festival dává příležitost seznámit se a vyzkoušet si tradiční i trendové sporty. Z akce se stala příjemná tradice, navíc nám pokaždé přálo počasí, snad tomu tak bude i letos. Dětem nebo jejich rodičům může akce napovědět, jaký sport by je mohl nejvíce bavit,“ okomentoval předseda České unie sportu Vyškov Jiří Moudrý.

Park Smetanovy sady bude do 12:00 hodin patřit základním školám, odpoledne od 13:00 do 17:00 si pak na své přijde široká veřejnost.

Sdílet

Komentáře