Ve druhém kole 1. ligy jsme se utkali s RC Tatra Smíchov.

Datum utkání

07.04.2019

Soupeři

RC Tatra Smíchov – JIMI RC Vyškov

Druh utkání

Soutěžní – 1. liga

Výsledek

39:7 (12:7) Vývoj skóre: 5:0, 5:7, 12:7 / 17:7, 22:7, 25:7, 32:7, 39:7

Sestava

1 David Jaroš, 2 Jan Kovář, 3 Martin Májovský, 4 Václav Monček, 5 Marcel Kodad, 6 Tomislav Kopřiva, 7 David Brtníček, 8 Radim Trunečka, 9 Jan Školař, 10 Martin Kovář, 11 Adam Soural, 12 Jakub Schmied, 13 Vladimír Mazal, 14 Radek Fialka, 15 David Šenk

Střídali

16 Lubomír Svoboda (19.min. za Schmieda), 17 Karel Školař st., 18 Filip Janský (72.min. za Mončeka), 19 Petr Pořízek (52.min. za Kopřivu), 21 Kryštof Pittner (52.min. za Jana Školaře), 22 Kryštof Čala (75.min. za Fialku), 23 Martin Pořízek (57.min. za Kodada)

Body

M. Kovář 7 (P, 1 KPP)
Žlutá karta: David Brtníček

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Miloš Husár, Jarka Matulová, Ondra Kovář

Zhodnocení utkání

K dlouhodobě zraněným Hegrovi, Vintrovi, Šmakalovi a Chalabalovi přibyly absence Ondry Kováře (zranění), Jordánka (nemoc), Doležela (osobní důvody). Také jsme přišli o Martina Gibalu, který nastoupil k armádě a bude chybět dlouhodobě. Naopak po dlouhodobém zranění se zapojili bratři Pořízkové.

Začátek utkání byl z naší strany sympatický, tlačili jsme se do útoku a vytvořili si i šance na položení. Chyběla lepší podpora hráče s míčem, takže zůstalo jen u šancí. Domácí se pořádně dostali na míč až po 10. minutě a hned toho využili k pětce. Dál jsme hráli aktivně a ve 20.min. si Martin Kovář pokopl míč mezi obránci před brankovištěm a sám ho přiklepl. Přidal i úspěšný kop a byli jsme ve vedení. V tu chvíli už jsme byli bez Kuby Schmieda, který musel nuceně střídat se zraněným kotníkem. Od tohoto okamžiku se hra otočila. Působili jsme zaskočeně, ztratili jsme průraz a hru začal režírovat jednoznačně nejlepší hráč Tatry Fick. Ve 28.minutě vyškolil naši obranu a pětkou zvrátil vedení ve prospěch domácích. Pak následoval na každé straně neúspěšný TK a bylo po poločase. Z naší strany to byl celkem povedený poločas, s dobrou obranou ale dvěma zbytečnými pětkami Tatry, které určitě šlo ubránit.

Naše odhodlání zvrátit výsledek dostalo ránu hned zkraje druhého poločasu. Ve 42.min. dostal žlutou kartu David Brtníček, kterého velmi necitlivě vyloučil rozhodčí za úmyslný předhoz v soupeřově dvaadvacítce. Tatra početní výhodu využila v 51.min. k dalšímu položení. V 55.min. se Martin Kovář pokusil snížit z TK, který byl na čáře deseti metrů. Kop byl však krátký, domácí ho dobře zpracovali, využili špatného vyběhnutí naší obrany a protiútokem od vlastního brankoviště utkání v 56.min. zlomili. V závěru jsme dostali ještě dvě pětky, ale to už jsme byli demoralizovaní. Škoda.

Určitě jsme mysleli na lepší výsledek a myslím, že to i bylo v našich silách. Jenže Tatra disponuje dvěma silnými osobnosti, má Vojtu Havla a Jacka Ficka. A ti od nás dostali příliš prostoru. Příliš nám nefungovaly mlýny a u nich spolupráce vazače a mlýnovky. Bohužel jsme i tentokrát příliš lehce přicházeli o vlastní míče v otevřené hře.

Připomínky

V následném utkání Poháru Nadějí náš výběr prohrál, ale odhodlaně zabránil odpočtu bodu za neodehrané utkání. Díky borci!

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala

Komentáře