Datum utkání

01.05.2019

Soupeři

RC Říčany – JIMI RC Vyškov

Výsledek

28:17 (14:0)
Vývoj skóre: 7:0, 14:0 / 14:3, 21:3, 21:10, 28:10, 28:17

Sestava

1 David Jaroš, 2 Jan Kovář, 3 Martin Májovský, 4 Václav Monček, 5 Radim Trunečka, 6 Petr Pořízek, 7 Martin Pořízek, 8 Ondřej Kovář, 9 Kryštof Pittner, 10 Martin Kovář, 11 Adam Soural, 12 Jakub Schmied, 13 Vladimír Mazal, 14 Kryštof Čala, 15 David Šenk

Střídali

16 Karel Školař st. (72.min. za Jaroše), 17 Tomislav Kopřiva (39.min. za J. Kováře), 18 Jiří Beneš (14.min. za O. Kováře), 19 Marek Jordánek (72.min. za P. Pořízka), 20 Filip Janský (79.min. za Beneše), 21 Lubomír Svoboda (33.min. za Šenka), 22 David Brtníček (41.min. za M. Pořízka), 23 Lukáš Chalabala (33.min. za Schmieda)

Body

Svoboda 7 (2 KPP, 1 TK), Soural 5 (P), Kopřiva 5 (P)
Žlutá karta: Jan Kovář, Martin Kovář, Petr Pořízek, David Brtníček

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Miloš Husár, Jarka Matulová

Zhodnocení utkání

Mírný optimismus z návratu hráčů na soupisku nás provázel na cestě do Říčan. Oproti minulému utkání se Spartou byli k dispozici Svoboda, Chalabala, Ondra Kovář, Schmied, Májovský, Brtníček, Jordánek i Martin Kovář. Chyběli tak jen Doležel, Jan Školař  (oba osobní důvody), Fialka, Kodad (oba zranění) a dlouhodobí marodi Hegr a Vinter.

Úvod utkání byl herně vyrovnaný, domácí se sice snažili více útočit, ale naše obrana byla pozorná a využívali jsme příležitosti k protiútokům. Naše plány se však začaly hroutit po patnácti minutách. To ze hry odstoupil vazač Ondra Kovář, jehož zradila bolavá záda. A hned po jeho vystřídání jsme udělali taktickou chybu při bránění tlačeného maulu z autu, nabídli jsme soupeři volný prostor na zavřené straně a prohrávali jsme. Ve 26.min. byl za vzájemnou potyčku vykázán Jan Kovář. Další rána nás zastihla ve 33.min., kdy jsme byli nuceni pro zranění střídat Davida Šenka a Jakuba Schmieda. A než si hráči útočné řady zvykli na nové složení, využil jejich špatné komunikace ve 35.min. domácí borec a položil druhou pětku. Pak se sice do hry vrátil vykázaný Honza Kovář, ale ona vzájemná potyčka pro něj měla vážnější následky a byl nucen svůj post opustit. Čtyři zranění během prvního poločasu náš předzápasový optimismus výrazně poznamenaly.

Na začátku druhé půle snížil trestným kopem Luboš Svoboda a znovu jsme pomýšleli na bodový zisk. Jenže pak začal rozhodcovský karetní mariáš. Ve 48.min. byl vykázán Martin Kovář. Když se měl vrátit do hry, šel ven v 58.min. Petr Pořízek. V 63.min. naše oslabená obrana neubránila atak říčanských. A sotva se Petr Pořízek vrátil na hřiště, vykázal rozhodčí Davida Brtníčka. Rozhodčí netrestal porušování pravidel domácími hráči, ale naše pochodující nervy. V 74.min. poslal rozhodčí ze hry také domácího ragbistu, ovšem spíš než o skutečný přestupek šlo o kompenzaci. No nic, spočet hráčů na hřišti byl po 26 minutách srovnaný a my jsme toho využili průnikem v křídelním prostoru a Adam Soural položil. Bohužel jsme v 78.min. neubránili útok třetí řady po mlýnu a domácí opět odskočili. Navíc jejich pětka pod háčko jim přinesla i bonusový bod. V 80.min. poslal rozhodčí domácí do třinácti a Tomislav Kopřiva toho využil a dal pětku. Jenže ani ta nám bohužel bod nepřinesla.

Sedm žlutých karet v utkání, to se jen tak nevidí. Hráči na nich mají nesporný podíl, ale je to především vizitka rozhodčího. Na tom jsme se po utkání s domácími shodli. Předzápasový optimismus nahradilo pozápasové zklamání. Z utkání máme pět zranění a i přes vynucená střídání jsme měli bodovat.

Připomínky

V utkání nadějí vyhrál domácí tým 52:26.

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala

Komentáře