V 8. kole 1. ligy ragby 2019 jsme prohráli nad RC Praga Praha. Přečtěte si více o tomto utkání.

Datum utkání

18.05.2019

Soupeři

RC Praga Praha – JIMI RC Vyškov

Druh utkání

Soutěžní – 1. liga TOP 6

Výsledek

36:5 (12:5)
Vývoj skóre: 0:5, 7:5, 12:5 / 19:5, 24:5, 31:5, 36:5

Sestava

1 David Jaroš, 2 Karel Školař st., 3 Tomislav Kopřiva, 4 Václav Monček, 5 Filip Janský, 6 David Brtrníček, 7 Marek Jordánek, 8 Ondřej Kovář, 9 Kryštof Pittner, 10 Petr Pořízek, 11 Jan Školař, 12 Adam Soural, 13 Michal Juřínek, 14 Kryštof Čala, 15 Lubomír Svoboda

Střídali

16 Jan Haška, 17 Martin Pořízek (47. min. za Jordánka)

Body

Čala 5 (P)

Kapitán

Petr Pořízek

Realizační tým

Pavel Pala, Miloš Husár, Jarka Matulová, Václav Luska

Zhodnocení utkání

Bez volného víkendu pokračovala nejvyšší soutěž ragby mužů. Po základní části postoupilo prvních 6 týmů do TOP 6, kde si to rozdají dvoukolovým systémem o titul. Náš tým do této soutěže vstoupil z 5.místa, které nám přineslo 2 body. Ovšem potíže se sestavou nás neopustily. Tentokrát bylo k dispozici jen 17 hráčů a hrát museli i hráči, jejichž zdravotní stav není stoprocentní.

Očekávali jsme, že se do nás domácí pustí a chtěli jsme se tak soustředit především na obranu. Jenže Praga byla poněkud nesoustředěná a naše slátaná sestava se držela. Pokud jsme měli příležitost útočit, tak jsme to nebojácně zkoušeli. A trochu nečekaně jsme také otevřeli skóre, po několika fázích roje jsme si pustili míč do křídla a Kryštof Čala ve 23. min. položil. Teprve pak domácí zkoncentrovali pozornost, byli více trpěliví a nutili naši obranu k několika skládkám za sebou. Takto jsme neubránili kaci ve 29. min. a skóre se otočilo. Bohužel jsme zazmatkovali ještě jednou, útok si špatně přebíral hráče a před poločasem jsme znovu inkasovali. Velká škoda, že jsme nevyužili další slibné možnosti, když jsme místo přihrávky do prostoru volili kontakt.

Povzbuzeni naprosto vyrovnanou hrou jsme vstoupili do druhé půle s cílem dál dobře bránit. Jenže bránění je náročné fyzicky i psychicky a nám oboje síly odcházely. Větším problémem než obrana byla však hra dopředu. Měli jsme slibné pasáže, jenže jsme je vždy ukončili zbytečnou ztrátou míče, ať už předhozem nebo kopem soupeři. A tyto ztráty vždy hrozily okamžitým protiútokem rychlých pragováckých útočníků.

Výsledek neodpovídá reálnému dění na hřišti. Měli jsme dát aspoň tři pětky, protože možnosti na to byly. Ale projevily se chyby, které na tréninku těžko odstraňujeme, protože trénuje málo hráčů. Absolutorium zaslouží Karel Školař, který odehrál celé utkání na postu mlynáře a soupeřům o polovinu mladším nic nedaroval zadarmo. Bravo Karle!

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala

Komentáře