Ve druhém kole TOP 6 jsme se na domácí půdě utkali s RC Říčany, přečtěte si více o tomto utkání.

Sestava

1 David Jaroš, 2 Jakub Doležel, 3 Martin Májovský, 4 Václav Monček, 5 Radim Trunečka, 6 David Brtrníček, 7 Marek Jordánek, 8 Ondřej Kovář, 9 Jan Školař, 10 Lukáš Chalabala, 11 Adam Soural, 12 Vladimír Mazal, 13 Michal Juřínek, 14 Kryštof Čala, 15 Lubomír Svoboda

Střídali

16 Karel Školař st., 17 Filip Janský (63. min. za O. Kováře), 18 Martin Pořízek (67. min. za Jordánka), 19 Jiří Beneš, 20 Radek Fialka (35. min. za Čalu), 21 Kryštof Pittner

Body

Trunečka 10 (2 P), Juřínek 5 (P), Jaroš 5 (P), Monček 5 (P), Svoboda 4 (2 KPP)

Kapitán

Radim Trunečka

Realizační tým

Pavel Pala, Miloš Husár, Jarka Matulová, Václav Luska

Zhodnocení utkání

Ani k domácímu utkání jsme neměli k dispozici plný kádr, ale situace byla lepší než na Pragovce. Proto jsme nemohli mít jiný cíl, než utkání vyhrát. Říčany výrazně obměnily kádr, zabudovávají do sestavy mladé hráče, kteří v posledních letech kralovali juniorským soutěžím. V základní sestavě bylo hned šest jejich hráčů mladších 20 let.

První minuty patřily nám, ale když ve 4. min. Luboš Svoboda neproměnil trestný kop, karta se otočila. Říčany víc držely míč a lehčeji získávaly území. Naše sekvence opět trvaly jen několik vteřin a technická chyba nás připravila o míč. Až v 15. min. jsme se udrželi u míče delší dobu, donutili jsme obranu couvat a po hezkém průniku Lukáše Chalabaly položil Michal Juřínek. Vedli jsme, ale ne dlouho. Ve 20. min. vhazovali hosté míč do autu, rojníci se několikrát pokusil prorazit obranu a nakonec byli úspěšní. Dalších deset minut byla hra plná nepřesností z obou stran. Ve 33. min. jsme říčanské zatlačili do obranného území, jejich mlýnovka nepřesným kopem našla náruč Radima Trunečky a ten po fintě obešel obránce a donesl míč za čáru. Bohužel jsme vedení neudrželi a dovolili jsme před poločasem hostům další pětku.

První půli jsme hráli špatně. Příliš rychle jsme ztráceli vlastní míče, nabíhali jsme do špatných prostorů, nedostatečně jsme nahrazovali skládající hráče a hlavně jsme velmi špatně skládali. Vypadalo to, že tým si přišel jen tak zahrát, na žízeň. Většina hráčů byla hluboko pod svými schopnostmi. A to vše jsme chtěli do druhého poločasu změnit.

Chtít je jedna věc, ale skutečnost bývá jiná. Ani ve druhé půli se nám nedařilo. Neustále jsme bránili, a když jsme získali míč, nebyli jsme schopni získat i prostor a udržet se déle ve hře. Naštěstí i hosté dělali chyby a tak ze svého tlaku získali jen jedno položení. Byli blízko i dalším pětkám, ale s vypětím všech sil jsme odolali. Vysvobození přišlo v 62. min., kdy jsme zaútočili z vlastní poloviny, konečně nikomu nevypadl míč a dostávali jsme se za obranu. Po několika vyhraných skládkách dostal míč Radim Trunečka a 30ti metrovým průnikem pod háčko snížil. To nás neskutečně nakoplo. Teď jsme to byli my, kdo určoval tempo. Hráči si dávali větší pozor na udržení míče, ve skládkách zbrkle nepřihrávali a byli agresivnější v čištění míče. V 70. min. náš tlak zužitkoval roj, který tlakem získal území a David Jaroš využil společnou práci chytrou pětkou k praporku. Otázka nyní zněla: Udržíme vedení těch deset minut do konce? Cestou ke správné odpovědi byl stálý tlak a hra dopředu. Hosté se ještě pokoušeli vynášet míče z hloubky vlastního pole, ale naše obrana fungovala dobře. Pojistku na vítězství přidal Vašek Monček, který v 79. min. sebral hostům i bonusový bod.

60 minut zápasu jsme hráli pod své možnosti, Říčany byly lepší. Jenže také nadmíru chybovaly. A posledních 20 minut bylo z naší strany famozní. Hráči se semkli a otočili nepříznivě se vyvíjející utkání. Pochvalu tentokrát zaslouží Radim Trunečka, který nastoupil, i když se měl za pár hodin ženit a jako zastupující kapitán šel ostatním příkladem. Těžkou černou práci odváděla celá první řada s Kubou Doleželem v čele. Po utkání se ukázalo, že trenérova ostrá slova během poločasové přestávky byla více než potřebná.

Zprávu sepsal: Pavel Pala