Dlouho očekávané domácí utkání po téměř roce, navíc derby s tradičním soupeřem z Brna bylo největším lákadlem třetího kola 1. ragbyové ligy.

Sestava

Jakub Doležel, David Jaroš, Martin Májovský, Václav Monček, Radim Trunečka, Tomislav Kopřiva, Lukáš Voráč, Ondřej Kovář, Petr Pořízek, Martin Kovář, Adam Soural, Lukáš Chalabala, Jiří Pantůček, David Šenk, Pavel Pytela

Střídali

Lubomír Svoboda, Ivan Vinter, Karel Školař, Kryštov Pittner, Jindřich Bandy, Daniel Němec, Radek Fialka, Vladimír Mazal

Body

Pytela 15, Šenk 12, Chalabala 10, Svoboda 7, Jaroš 5, Trunečka 5, Monček 5, Soural 5, Bandy 5

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Milan Štourač, Jarka Matulová, Václav Luska, Miloš Husár

Zhodnocení utkání

Do utkání jsme vstoupili odhodláni vrátit soupeři loňskou porážku z domácího hřiště, která nás stála postup mezi nejlepší čtyřku a boje o medaile. Už od prvního výkopu jsme se do soupeře pustili na 100% a ihned z ve 2. minutě jdeme do vedení 7:0 po vyhraném autu v soupeřově obranném území a perfektní práci roje. Do poloviny 1. půle jsme soupeři takřka nedali šanci, téměř perfektní podporou a čištěním rucků jsme nenechali Brnu žádný míč a postupně navýšili naše vedení ve 12. minutě na 12:0 a v 17. minutě už na 19:0. Navíc ve 20. minutě dostal soupeř červenou kartu za šlápnutí protihráči na hlavu a oslabený brněnský tým se dostal do těžké situace, skóre narůstalo dalšími třemi položenými pětkami až na 36:0, poté se poprvé dostal ke slovu soupeř a v 36. minutě snižuje protlačovaným autem na 36:7. My však ještě do poločasu odpovídáme pětkou a výsledek poločasu je 43:7. Na konci 1. a začátkem 2. poločasu střídáme naše nejvytíženější hráče a dáváme možnost novým tvářím. Útočné akce se stále daří a položením dalších tří pětek navyšujeme vedení až na 57:7. I ve 2. poločasu Brno pokládá svou pětku a snižuje na 57:14. Poslední  slovo máme však opět my a další dvě pětky zastavují skóre na konečných 69:14. V tak vysoké vítěžství jsme ani nedoufali, ale vše se odvíjelo od perfektního soustředění všech hráčů, správné motivace a nepodcenění soupeře, který měl poměrně mladou sestavu. Nejde nevyzvednout výkon autora hattricku Pavla Pytelu, který svým pohybem a perfektním čtením hry dělal soupeři největší problémy. Při tak vysokém vítězství je to samozřejmě zásluha celého týmu a jsme rádi, že můžeme postupně zapracovat nové hráče.

Zprávu sepsal: Milan Štourač