Pohár ČSRU

O utkání

První utkání po letní pauze sehrálo vyškovské Áčko na hřišti Slavie v Praze Edenu. První kolo a zápas s týmem Říčan byl pro nedostatek hráčů z obou týmu odložen. U vyškovského týmu však nedostatek hráčů byl i pro utkání se Slavii, a tak do Prahy odjelo pouze šestnáct hráčů. Někteří z nich takřka bez jakékoli tréninkové přípravy. Hráči Slavie sice v prvním kole utrpěli vysokou porážku na hřišti Pragy, ale každé utkání je rozdílné a Vyškov nechtěl nic podcenit.
Do utkání vlétli vyškovští hráči v prvních sekundách utkání raketově a položili první pětku, špatný odkop a zachycení míče, následný protiútok, rychlé nahrávky a hlavně hra za obranou pomohla vyškovskému týmu k prvním pěti bodům, které položil Michal Juřínek. Po první pětce se hra na třicet minut zásadně vyrovnala, i domácí často měli více ze hry, hlavně předváděli silovou rojovou hru, která se Vyškovu těžce bránila. Deset minut před koncem první půle domácí položili vyrovnávající pětku po souvislém tlaku a přečíslení na kraji hřiště 5:5. V posledních minutách první půle nejprve poslal do vedení Vyškov pětkou Trunečka a následně domácí hráč obdržel žlutou kartu za nebezpečnou skládku. Po prvním poločase tedy Vyškov vedl 5:10.
Druhý poločas tedy Vyškov hrál s početní výhodou a bylo to vidět. V prvních minutách proměnil trestný kop kapitán Martin Kovář a Vyškov vedl 5:13. Hráči Vyškova se dostávali do slibných šancí, ale chyběla jim koncovka a někdy i pár centimetrů do soupeřova brankoviště. Spoustu pětkových akcí končilo v bezprostřední blízkosti pětkoviště. Až v šedesáte minutě vzal oteže do svých rukou Martin Kovář, v dobré podpoře dostal míč, a proboural se až do pětkoviště Slavie – 5:20. Druhou pětku v zápase po pár minutách položil i Trunečka a stav utkání už pod vedením Vyškova 5:27. Domácí se však nevzdali, a dál se rvali ze všech sil. Dokonce se jim podařilo položit druhou pětku a korigovat tak stav a vedení Vyškova na 12:27. Poslední desetiminutovka utkání byla velmi nervozní, Vyškov položil poslední pětku a definitivně roztrhl utkání. Slavia se s tímto faktem nechtěla smířit, a i za cenu přestupku agresivně dohrála utkání. Výsledkem byly tři žluté karty, které musel rozhodčí Čekal vytáhnout. Konečný stav utkání 12:34 a Vyškov si odvezl z Prahy 5 bodů do tabulky Poháru ČSRU.
Sestava: Jaroš, Pořízek, Májovský, Monček, Vinter, Novák, Wignitsch, Trunečka, Pořízek, Chalabala, Čala, Juřínek, Gibala, Fialka, Kovář.
Střídající: Cipro

Komentáře