Pohár ČSRU

O zápase

Na poslední utkání základní části poháru ČSRU ještě s nadějí na postup do play-off vyjelo Vyškovské áčko na hřiště Pragy. Poslední vzájemné utkání o třetí místo v extralize vyhrála Praga, takže Vyškov měl soupeři z Prahy co vracet.

Začátek utkání byli v převaze domácí, hned po výkopu tlačili soupeře z Moravy a ve čtvrté minutě se ujali vedení v utkání po pětce a kopu 7:0. Vyškovský tým však záhy po pár minutách odpověděl, útoková spojka Martin Kovář, ukázal svůj přehled na hřišti, křižným kopem našel svého bratra Ondřeje, který už jen nahrávkou uvolnil křídlo a Vyškov snížil vedení domácích 7:5. O několik minut později souvislé a vyrovnané hry, se opět prosadil Vyškov. Konkrétně Vašek Monček, mazácky zachytil nahrávku při soupeřově útoku a přes půl hřiště ukázal záda všem protihráčům 7:12. Hráči domácích se však nevzdali a deset minut před koncem první půle strhli vedení na svou stranu 14:12. Martin Kovář ještě do poločasu, opět vrátil Vyškovu těsné vedení 14:15 trestným kopem.

Druhá půle začala vyrovnaně. Oba týmy měli šance, ale ani jeden nepřidal body. Ještě několik minut Vyškov udržel svoje těsné vedení, pak však přišla bodová nálož od domácího týmu. Váhový rozdíl rojů obou týmů byl velký, a v 56. minutě po tlačeném mlýnu si domácí vzali vedení zpět. Praga svou převahu využila na sto procent a postupně přidala další dvě pětku a jednu trestnou. Vyškov měl taky slibné šance, nejprve se dostal do individuálního útoku Gibala. Po něm měl Vyškov ještě jednu velkou šanci, která ztroskotala na individuální technice. V posledních minutách se zdálo, že je rozhodnuto ale Vyškov dokázal ještě alespoň snížit vedení domácích pětkou Sourala na konečných 42:20.

Sestava: Kovář, Pořízek, Májovský, Monček, Vinter, Školař, Jordánek, Hejč, Pořízek, Kovář, Gibala, Chalabala, Juřínek, Fialka, Soural

Střídající: Kopříva, Svoboda, Šenk, Němec