Druh utkání

Soutěžní – 1. liga

Výsledek

10:47 (5:19)
Vývoj skóre: 5:0, 5:7, 5:14, 5:19 / 5:24, 5:29, 5:32, 10:32, 10:35, 10:40, 10:47

Sestava

1 Jakub Doležel, 2 Jan Kovář, 3 David Jaroš, 4 Václav Monček, 5 Marcel Kodad, 6 Tomislav Kopřiva, 7 Martin Pořízek, 8 Radim Trunečka, 9 Jan Školař, 10 Martin Kovář, 11 Jiří Beneš, 12 Adam Soural, 13 Vladimír Mazal, 14 Kryštof Čala, 15 David Šenk

Střídali

16 Karel Školař st. (70. min. za Jaroše), 17 Filip Janský (53. min. za Kodada), 18 Petr Pořízek (22. min. za M. Kováře), 19 Kryštof Pittner (50. min. za J. Školaře), 21 Jan Haška, 22 Jakub Schmied

Zhodnocení utkání

V minulém soutěžním ročníku jsme se na její úkor dostali do finále. V minulém kole tohoto ročníku pak ve velmi sledovaném utkání porazila vítěze extraligy Tatru. Do Vyškova přijela Sparta. A byť jí také chyběli někteří hráči, její ztráty nebyly tak fatální jako naše. Opět jsme museli měnit složení útočné řady, kde chyběli Svoboda, Chalabala (oba zranění), Fialka (utkání repre Slovenska) a Schmied. Ten sice zkoušel rozcvičení před utkáním, ale zraněný kotník mu dal stopku. V útoku nám tedy vypomohl Jirka Beneš, ale byli jsme bez náhradníka do této řady, protože vypadl i Michal Juřínek pro nemoc. V roji chyběli Májovský (utkání repre Slovenska), Brtníček a Jordánek (oba dovolená).

Do utkání jsme však vstoupili aktivně a svůj nástup jsme využili už ve 3.min., kdy se pro pětku probil Trunečka. Bohužel hned v 6.min. jsme při mlýnu v naší 22 zaujali špatné obranné postavení a Sparta po zavřené straně skóre otočila. I nadále jsme byli aktivní, ale nedokázali jsme své průniky obranou Sparty dotáhnout do konce. Ve 20.min. jsme byli nuceni sáhnout výrazně do sestavy. Pro zranění odstoupil Martin Kovář, a protože nebyl k dispozici žádný útočník, musel do hry Petr Pořízek. David Šenk se posunul na útokovku a Petr šel na zadáka. Jenže to vydrželo jen 2 minuty. Pak byl David Šenk nebezpečně skládán, neudržel nervy a současně se sparťanem byl za oplácení dočasně vyloučen i on. Na konci poločasu se ukázal jihoafrický hráč hostů. Dvakrát využil své rychlosti a skvělé krokové techniky k únikům z hloubi vlastního pole. Jednou položil sám, jednou uvolnil svou podporu. Sparta vytěžila z minima maximum.

Začátek druhé půle nám nevyšel. Obdrželi jsme pětku hned ve 42.min. a za dvě minuty byl dočasně vyloučen Jirka Beneš. Sparta využila početní výhodu, položila pětku a přidala trestný kop. O výsledku utkání bylo rozhodnuto. Přesto náš tým nadále bojoval a snažil se o útočné akce. V 58.min. jednu z nich využil Kryštof Čala a průnikem po křídle položil. Na víc jsme neměli dost sil a invence.

Sparta vyhrála zaslouženě, ale výsledek je pro nás velmi krutý. Takový rozdíl mezi mužstvy nebyl. Sparta jen byla velmi efektivní, kdy své šance dokázala využít. Tentokrát v našem týmu výkonem vyčnívali Radim Trunečka a Adam Soural.