04.05.2019

Soupeři

JIMI RC Vyškov – RC Praga Praha

Výsledek

24:38 (7:14) Vývoj skóre: 7:0, 7:7, 7:14 / 10:14, 10:17, 17:17, 17:24, 17:31, 17:38, 24:38

Sestava

1 David Jaroš, 2 Tomislav Kopřiva, 3 Martin Májovský, 4 Václav Monček, 5 Jakub Doležel, 6 David Brtrníček, 7 Martin Pořízek, 8 Radim Trunečka, 9 Kryštof Pittner, 10 Martin Kovář, 11 Adam Soural, 12 Vladimír Mazal, 13 Lukáš Chalabala, 14 Kryštof Čala, 15 Lubomír Svoboda

Střídali

16 Karel Školař st., 18 Jiří Beneš (51. min. za Čalu), 19 Marek Jordánek (23. min. za M. Pořízka), 20 Filip Janský, 21 Martin Gibala (74. min. za Jaroše), 22 Michal Juřínek, 23 Jakub Schmied

Body

Svoboda 9 (3 KPP, 1 DG), Chalabala 5 (P), Soural 5 (P), M. Kovář 5 (P)
Červená karta: Radim Trunečka (33. min.)

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Miloš Husár, Jarka Matulová, Laďa Kovář

Zhodnocení utkání

V posledním domácím utkání základní části 1. Ligy jsme přivítali Pragovku. Přijel tým s aktuálně skvělou formou, který všechna utkání vyhrál a dělí se o první místo se Spartou. Na naší straně byla po minulém utkání v Říčanech opět nastolena otázka, kdo bude schopen hrát. Davida Šenka vyřadilo vážnější zranění kotníku, Ondru Kováře bolavá záda, Kubu Schmieda oteklé koleno. A při rozcvičení se ukázalo, že do hry nezasáhne ani Honza Kovář, jemuž se točila hlava.

Před domácím publikem jsme chtěli předvést především bojovný výkon a doufali jsme, že po dlouhé době budeme bodovat. Našim cílům i odpovídala hra. Směrem do útoku se pozitivně projevil návrat Lukáše Chalabaly, který si dobře hledal mezery v soupeřově obraně. Ale Praga dobře bránila a její hru strategicky řídily spojky Syrový a Čížek. Hra byla naprosto vyrovnaná, a když se Praga dostala do našeho brankoviště, její pětka nebyla uznána pro předhoz při skvělém obranném zákroku Adama Sourala. Trpělivě jsme čekali na naši šanci a ta přišla ve 29. minutě, kdy Lukáš Chalabala proběhl obranou a dal pětku pod háčko. Naši euforii velmi brzy zpražil zákrok Radima Trunečky, za který ho rozhodčí poslal do šatny. Červená karta byla pro vývoj utkání rozhodující. Otřesený tým hned po dvou minutách neubránil míč rozehraný na útočníky a bylo srovnáno. A v poslední minutě jsme špatně vykryli křídelní prostor, Adam Soural na svého soupeře pořádně nedosáhl a mohl být rád, že jeho zákrok nad ramena soupeře byl oceněn jen trestnou pětkou bez žluté karty. Těchto závěrečných 7 minut první půle s červenou a dvěma pětkami rozhodlo celé utkání.

Bylo nám jasné, že nás čeká těžká práce, pokud budeme chtít bodovat. Ovšem ke cti týmu slouží, že se o to pokusil. Vzhledem k převaze Pragy v mlýnech jsme museli sáhnout ke změně, Kryštofa Čalu nahradil Jirka Beneš, který střídal svou pozici na křídle a na vazači. V 54 min. nám dodal sílu úspěšný kop z odrazu, který se povedl Luboši Svobodovi. Hosté se logicky tlačili do útoku a snažili se hru roztahovat a my jsme se bránili s vypětím všech sil. Začaly se množit naše pravidlové chyby a jednu z nich potrestal hostující kopáč Čížek třemi body z trestného kopu. V 67. min. se nám podařil protiútok, Adam Soural položil svou šestou letošní pětku a bylo srovnáno. Naděje svítila. Bohužel ne dlouho a bohužel i naším vlastním přispěním. V 70. min. jsme sice odkopli míč do autu z vlastní 22, ale šlo o přímý aut, protože míč jsme do ní dopravili my. Praga zahrála tlačený maul, a po několika dalších krátkých fázích se probila do brankoviště. Povzbuzena tímto úspěchem a naší odcházející kondicí, tlačila dál. V 73. min. se předvedli její rychlí útočníci a položili bonusovou pětku. Totální zmar dovršil Luboš Svoboda, který místo protiútoku neočekávaně přihrál tam, kde byl jen soupeř a v 76. min. bylo rozhodnuto. I tak čtrnáct statečných dál bojovalo a byli odměněni pětkou, kterou v poslední minutě položil náš kapitán. Jenže ta už jen upravila skóre, bod nám nepřinesla.

Kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, nebýt nešťastné červené karty. Ale na kdyby se nehraje, a tak podruhé za sebou odcházíme ze hřiště zklamaní. Naše prohra znamená, že v posledním kole budeme v Brně bojovat o 5. místo.