V 7. kole 1. ligy ragby 2019 jsme zvítězili nad RC Dragon Brno a postoupili tak do TOP 6. Přečtěte si více o tomto utkání.

Datum utkání

11.05.2019

Soupeři

RC Dragon Brno – JIMI RC Vyškov

Výsledek

24:27 (3:27)
Vývoj skóre: 0:3, 0:10, 3:10, 3:15, 3:22, 3:27 / 10:27, 17:27, 24:27

Sestava

1 David Jaroš, 2 Tomislav Kopřiva, 3 Martin Májovský, 4 Václav Monček, 5 Jakub Doležel, 6 David Brtrníček, 7 Petr Pořízek, 8 Ondřej Kovář, 9 Jan Školař, 10 Lukáš Chalabala, 11 Adam Soural, 12 Vladimír Mazal, 13 Jakub Schmied, 14 Kryštof Čala, 15 Lubomír Svoboda

Střídali

16 Karel Školař st., 17 Jiří Beneš, 18 Filip Janský 19 Marek Jordánek (44. min. za O. Kováře), 20 Radek Fialka (10. min. za Schmieda), 21 Kryštof Pittner (50. min. za J. Školaře), 22 Michal Juřínek (44. min. za Svobodu)

Body

Jan Školař 15 (3 P), Svoboda 7 (2 KPP, 1 TK), Chalabala 5 (P)
Žlutá karta: David Jaroš

Kapitán

Petr Pořízek

Realizační tým

Pavel Pala, Miloš Husár, Jarka Matulová, Laďa Kovář

Zhodnocení utkání

Před posledním kolem základní části 1. Ligy existovala možnost, že by náš tým nepostoupil do Top 6. To v případě, že bychom v Brně nebodovali a Slavia porazila Tatru. Tím pádem bylo o motivaci pro toto utkání postaráno. Bohužel po minulém kole s Pragou nemohli nastoupit Jan Kovář (otřes mozku), Martin Pořízek (zraněná noha), Radim Trunečka (disciplinární trest) a Martin Kovář (zlomenina v nártu).

Do zápasu jsme vstoupili velmi koncentrovaně a s jasnou snahou o zisk bodů. Skóre otevřel Luboš Svoboda, který hned v úvodní minutě proměnil trestný kop. A než se domácí pořádně vzpamatovali, zasadil jim ránu Honza Školař, který ve 4. minutě položil pětku. Naši pohodu narušila 10. min., ve které Dragon snížil a navíc musel ze hry odstoupit Jakub Schmied pro zranění. Na jeho místo tříčtvrtky se posunul Adam Soural a na křídlo nastoupil Radek Fialka. I po této patálii jsme pokračovali v dobré útočné hře, kdy se nám dařilo dodržovat systém. Ve 14. min. položil další pětku Honza Školař. Potom se snažili domácí převzít iniciativu, ale naše obrana v těchto chvílích pracovala velmi dobře. Byli jsme schopni ubránit i poměrně dlouhé pasáže hry a při zisku míče jsme okamžitě přecházeli do protiútoku. Po jednom z nich pokládal ve 30. min. Lukáš Chalabala. A v 36. min. dovršil hattrick Honza Školař. První půle byla z naší strany parádní, skvělá obrana a razantní průniky s dobrou podporou.

Brzy po přestávce jsme museli nuceně střídat, kdy dále nemohli pokračovat Ondra Kovář a Luboš Svoboda. Domácí vycítili šanci a začali se více tlačit do útočení. Jejich šablona byla jasná. Několik fází rojníků a potom míč co nejrychleji do křídla. Poprvé jim to vyšlo ve 49. min., navíc po této pětce odstoupil Honza Školař, jehož kotník řekl dost. Od této chvíle se naše hra velmi změnila. Příliš rychle jsme se zbavovali míčů nepřesnými odkopy, z nichž hrozily nebezpečné kontry. Přestali jsme hrát rukama a znovu jsme víc času bránili, než útočili. I tak se nám obrana dařila. Až do 71. min. kdy se zbytečně nechal dočasně vyloučit David Jaroš. A přetížená a unavená obrana kapitulovala. Nejprve v 75. min. a potom v 80. min. Naštěstí jsme naše vítězství uhájili.

Za hru v prvním poločase zaslouží družstvo pochvalu, to byla paráda. A druhý poločas? Jediným pozitivem je, že jsme ubránili cenné vítězství. Když si ale uvědomíme, že zranění limitovala Davida Jaroše, Ondru Kováře, Honzu Školaře, Kubu Schmieda, Luboše Svobodu a Radka Fialku, je namístě týmu především poděkovat. Odvrátili jsme hrozbu sestupu, posunuli se na 5. místo po základní části 1. Ligy ragby a postoupili do TOP 6.

Připomínky

Utkání nadějí Dragon – Vyškov 64:5. Tým skončil na celkovém 7. místě.

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala

Komentáře