Datum utkání

22.09.2018

Druh utkání

Soutěžní – Extraliga

Výsledek

7:34 (0:10) Vývoj skóre: 0:5, 0:10 / 0:17, 7:17, 7:22, 7:29, 7:34

Sestava

1 David Jaroš, 2 Jan Kovář, 3 Martin Májovský, 4 Václav Monček, 5 Radim Trunečka, 6 Tomislav Kopřiva, 7 David Brtníček, 8 Ondřej Kovář, 9 Kryštof Pittner, 10 Martin Kovář, 11 Marek Jordánek, 12 Vladimír Mazal, 13 Adam Soural, 14 Martin Gibala, 15 David Šenk

Střídali

16 Matěj Hegr (76. min. za J. Kováře), 17 Ivan Vinter (72. min. za Trunečku), 18 Jakub Schmied, 19 Filip Janský (78. min. za Jaroše), 20 Karel Školař st.

Body

Monček 5 (P), M. Kovář 2 (KPP)
Žlutá karta: Ondra Kovář, Martin Kovář

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Vladimír Kovář, Jarka Matulová

Zhodnocení utkání

Součástí ragbyového dne, kdy veteránské týmy bojovaly o šišku tlačenky, byl i zápas našich mužů s týmem Sparty. Ten do Vyškova přivezl odchovanec našeho klubu Ondřej Kutil, který se vrátil z Francie a zamířil do pražského klubu, kde vykonává pozici hrajícího trenéra. Do utkání však nezasáhl pro zranění zad. Na rozdíl od dalšího odchovance Jiřího Pantůčka, který nastoupil na postu tříčtvrtky.

Neúčast několika hráčů nás přinutila udělat změny v sestavě. V útoku musel vypomoct Marek Jordánek a Adam Soural se posunul na centra. Horší bylo, že na střídačce jsme měli jen čtyři hráče, kteří byli připraveni naskočit do hry. Kuba Schmied se poctivě připravuje a možná v příštím kole nastoupí.

Sparta nás na začátku utkání přitlačila k brankovišti a my jsme jí svou nedůsledností umožnili již ve 3. minutě otevřít skóre po tlačeném maulu z autu. Poté se hra opticky vyrovnala, na naší straně byla patrná snaha vyrovnat se soupeři a srovnat stav utkání. Ovšem chceme-li být proti tak kvalitnímu soupeři úspěšní, musíme využít každou příležitost k položení, která se nám naskytne. To se však nestalo, tu největší šanci jsme zkazili přihrávkou dopředu. Sparta hrála v klidu, dobře bránila a získávala území z našich chyb, kdy dobrými kopy posouval svůj tým Pantůček. Hosté pak využili ještě jednou přečíslení naší obrany a ve 30. minutě položil u rohového praporku jeden z jejich jihoafrických hráčů.

Na sparťanskou pětku z 50. minuty jsme dokázali odpovědět stejným způsobem a v 54. minutě jsme pořád byli ve hře. Jenže hlavně rojníkům začaly docházet síly, když museli neustále zastavovat průniky roje hostů. V posledních 20 minutách jsme obdrželi ještě tři položení a sen o zisku bonusového bodu se rozplynul.

Prohráli jsme s kvalitním týmem a s hlavou nahoře. Tým ještě nehrál v optimálním složení, stále řešíme neúčasti hráčů. A to se v utkání zranil Radim Trunečka. Tentokrát jsme neměli herní výpadek jako na Slavii, jen jsme nevyužili pětkové příležitosti.

Připomínky

V následném utkání „nadějí“ zvítězila Sparta 29:57.

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/anry/Album/4639596

Komentáře