Datum utkání

15.09.2018

Výsledek

34:36 (10:22)
Vývoj skóre: 0:7, 7:7, 7:12, 7:15, 10:15, 10:22 / 10:29, 15:29, 22:29, 29:29, 34:29, 34:36

Sestava

1 David Jaroš, 2 Tomislav Kopřiva, 3 Martin Májovský, 4 Václav Monček, 5 Radim Trunečka, 6 Marek Jordánek, 7 David Brtníček, 8 Ondřej Kovář, 9 Kryštof Pittner, 10 Martin Kovář, 11 Adam Soural, 12 Vladimír Mazal, 13 Lubomír Svoboda, 14 Martin Gibala, 15 Radek Fialka

Střídali

16 Matěj Hegr, 17 Ivan Vinter (55. min. za O. Kováře), 18 Marcel Kodad (67. min. za Májovského), 19 Kryštof Čala, 20 Robin Husár, 21 David Šenk (62. min. za Fialku), 22 Filip Janský, 23 Karel Školař st.

Body

M. Kovář 12 (1 P, 1 TK, 2 KPP), Kopřiva 10 (2 P), Trunečka 5 (P), Mazal 5 (P), Gibala 4 ( 2 KPP) Žlutá karta: Vinter, Trunečka

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Miloslav Husár, Vladimír Kovář, Jarka Matulová

Zhodnocení utkání

Podzimní část soutěžního ročníku 2018 jsme rozehráli na hřišti pražské Slavie, která je v tabulce na posledním místě. Ovšem její výkon z minulého týdne na Dragonu napovídal, že to bude utkání těžké. Slavii nehrozí sestup, a tudíž může hrát uvolněně a bez stresu. Naše postavení v tabulce nám naopak velelo vyhrát a nejlépe získat i bonusový bod, abychom udrželi naději na případné čtvrté místo. To totiž zajišťuje předkolo play-off na domácím stadionu.

Náš tým přišel o 3 mlýnové spojky (Školař, Pořízek, Němec) a tak na tomto postu nastoupil ke svému prvnímu utkání v extralize junior Kryštof Pittner.

Utkání jsme začali dobře, převzali jsme iniciativu a tlačili se k soupeřově brankovišti. Již ve 12. min. se do něj probil Martin Kovář a otevřel skóre. Za pouhých 6 minut náš útok nezastavil nacvičený signál soupeře, který prošel mezi tříčtvrtkami a pětkou pod bránu srovnal. Naštěstí nás to nesrazilo a dál jsme na Slavii tlačili. Náš roj hrál lépe než útok, rojníci se dobře nabízeli a byli také odměněni. Nejprve položil pětku Kopřiva a po něm i Trunečka. Poločasové skóre nám dávalo naději nejen na vítězství, ale i na onen kýžený bonusový bod.

Na ten jsme dosáhli už v 6. minutě po přestávce, když obranu soupeře prořízl Laďa Mazal. Vedli jsme 10:29 a všichni jsme čekali, že utkání už bude probíhat v naší poklidné režii. To co potom následovalo, to bylo jako černý sen. Přenechali jsme aktivitu i míč domácím a těm se začalo dařit naši obranu překonávat. Mezi 52. a 75. minutou jsme dostali 4 pětky a prohrávali jsme 34:29. V těchto 25 minutách mužstvo úplně propadlo ve všech činnostech a vypadalo to, že nám zůstane jen ten bod za čtyři položené pětky. Zvlášť, když za zbytečný faul dostal žlutou kartu Trunečka a těsně před koncem nás oslabil. Tým ale zabral, začal hrát riskantní ragby se snahou o udržení míče a v poslední minutě se podařilo rojníkům prorazit obranu a Kopřiva srovnal na 34:34. Odpovědnost za těžký kop pět metrů od autové čáry na sebe vzal kapitán Martin Kovář a rozhodl o našem vítězství.

Připomínky

V následném utkání Nadějí zvítězil náš tým v poměru 14:31. Body: Trestná pětka, Školař K. st. 5 (P), Soural 5 (P), Kopřiva 5 (P), Šenk 9 ( 1P, 2 KPP).

Zprávu sepsal: Pavel Pala