Datum utkání

27.10.2018

Soupeři

RC Sparta Praha – JIMI RC Vyškov

Kategorie

Muži A

Druh utkání

Soutěžní – Extraliga

Výsledek

52:10 (33:10)
Vývoj skóre: 5:0, 12:0, 12:7, 19:7, 19:10, 26:10, 33:10 / 40:10, 47:10, 52:10

Sestava

1 Marcel Kodad, 2 Jan Kovář, 3 Martin Májovský, 4 Václav Monček, 5 Ivan Vinter, 6 David Brtníček, 7 Tomislav Kopřiva, 8 Neal Mendham , 9 Kryštof Pittner, 10 Martin Kovář, 11 Martin Gibala, 12 Vladimír Mazal, 13 David Šenk, 14 Radek Fialka, 15 Hugo Bares

Střídali

16 David Jaroš (41 min. za Kodada), 17 Matěj Hegr (67. min. za Mončeka), 18 Marek Jordánek (52. min. za Mendhama), 19 Filip Janský (60. min. za Fialku)

Body

M. Kovář 5 (KPP, TK), Fialka 5 (P)
Žlutá karta: Mendham

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Miloš Husár, Jarka Matulová, Laďa Kovář

Zhodnocení utkání

Jen pět dnů jsme měli na to, abychom se připravili na semifinálové utkání s nejlepším týmem současné extraligy. A po velmi náročném a tvrdém čtvrtfinále s Pragou to bylo skutečně málo. Zranění z tohoto čtvrtfinále nedovolilo nastoupit Adamu Souralovi (koleno), Ondřeji Kovářovi (rameno) a Jakubu Schmiedovi (zranění v obličeji). V součtu s ostatními zraněními to znamenalo, že jsme měli k dispozici jen čtyři náhradníky! Navíc náš výkon na Pragovce přiměl Spartu postavit do utkání to nejlepší co má.

Do utkání jsme vstoupili nešťastně, hned po zahajovacím výkopu jsme špatně zpracovali míč a umožnili jsme domácím skórovat v 1. min. utkání. Studená sprcha pro naše odhodlání. Ovšem na Spartě bylo vidět, jak moc chce uspět. Zvláště rojníci hráli ve skvělé formě. Krátkými fázemi rozhazovali naši obranu a pak do ní definitivně řízli. My jsme se dostali jen k rušivým protiútokům. Jeden z nich v 15. min. zakončil pětkou Radek Fialka, když dobře následoval kop po zemi od Martina Kováře. Jenže to bylo z naší strany vše. Ne že bychom se nesnažili, ale bohužel jsme opět lehce ztráceli míče a následná obrana nebyla důsledná. Sparta překonávala střed hřiště dlouhými průniky, při nichž jsme špatně skládali, a dostávala se do naší dvaadvacítky. A tam dominoval její roj, který nám do poločasu nasázel ještě 4 pětky. Z toho dvě byly po perfektně organizovaných tlačených mlýnech.

Druhý poločas byl z naší strany o maličko lepší než první, přesto jsme dostali ještě tři pětky. Ale je potřeba hráče pochválit, že se snažili a stále bojovali. Utkání mělo klidný průběh až do 60. min. V tu chvíli nastoupil domácí hráč Klika a soustavně narušoval hru nečistými zákroky se snahou někoho vyřadit ze hry. Bohužel mu to rozhodčí trpěl až téměř do konce utkání, než vytáhl žlutou kartu.

Sparta do finále postoupila zaslouženě. Náš zdecimovaný tým pro ni nebyl překážkou. Ale zbývá nám ještě jedno utkání a i v něm půjde o hodně, ve hře jsou bronzové medaile. K jejich zisku musíme uspět na hřišti Říčan. Ovšem v jaké sestavě nastoupíme, to je zatím záhada. Jisté je, že z hráčů, kteří nastoupili na Spartě, nebude k dispozici Martin Májovský (start za Slovenskou repre) a Marek Jordánek (zahraniční dovolená).

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala

Fotogalerie: https://www.rajce.net/a15622533 (autor M. Hegrová)

Komentáře