Druh utkání

Extraliga

Výsledek

28:16 (21:6) Vývoj skóre: 0:3, 7:3, 14:3, 14:6, 21:6 / 21:9, 21:16, 28:16

Sestava

1 Tomislav Kopřiva, 2 Jan Kovář, 3 Martin Májovský, 4 Václav Monček, 5 Radim Trunečka, 6 Hugo Bares, 7 Martin Pořízek, 8 Ondřej Kovář, 9 Petr Pořízek, 10 Martin Kovář, 11 Adam Soural, 12 Vladimír Mazal, 13 Lukáš Chalabala, 14 Martin Gibala, 15 David Šenk

Střídali

16 David Jaroš (55. min. za Májovského), 17 Marcel Kodad (75. min. za Barese), 18 Lubomír Svoboda, 19 Jan Školař (53. min. za O. Kováře), 20 Radek Fialka, 21 Dan Němec, 22 Marek Jordánek (67. min. za M. Pořízka), 23 Matěj Hegr

Body

Monček 10 (2 P), M. Kovář 6 (3 KPP), Mazal 5 (P), Soural 5 (P), Gibala 2 (KPP)

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Michal Juřínek, Vladimír Kovář, Jarka Matulová

Zhodnocení utkání

Cíl utkání byl jasný. Zvítězit a získat ofensivní bonusový bod za čtyři položené pětky. Jen takový výsledek nám totiž ještě zachová naději na tabulkový posun na 4. místo, zaručující čtvrtfinále play-off na domácím hřišti. I taktika na herní styl soupeře nám byla jasná. Jenže jsme nepočítali s takovým množstvím vlastních chyb. Soupeři jsme pomáhali nejen nepřesnými přihrávkami, ale také častými ofsajdy. V 15. min. nás za to Dragon potrestal přesným trestným kopem. Jenže to už dva pokusy hostující kopáč minul. Naštěstí téměř vzápětí jsme po výkopu získali míč a Martin Kovář nádherným a přesným kopem napříč hřištěm našel na křídle Vaška Mončeka a ten se přes obránce probil do brankoviště a otočil skóre. Ve 23. min. jsme se opět dostali do obranného území hostů a po několika fázích kolem skládky zvedl míč Láďa Mazal a razantně položil. Následovala pasáž, ve které jsme byli povětšinou na vlastní polovině hřiště. Nejen díky soupeři, ale opět díky vlastním chybám, které nám nedovolily útočit. Ve 33. min. hosté snížili z dalšího TK. S tím jsme se však nespokojili a v poslední minutě první půle jsme rozehráli míč do křídelního prostoru, kde se opět „zapomněl“ Vašek Monček a přidal svou druhou pětku. Těžký kop proměnil Martin Kovář. Zdálo se, že za splněním cíle (vítězství a bonusový bod), jasně jdeme.

Jenže zkraje druhého poločasu nás přibrzdilo vykázání Petra Pořízka za skládku ramenem, doprovozené proměněným kopem. Dragon vycítil naši slabou chvíli, přitlačil nás rojem a tlačil se do skórovacích prostorů. Vyšlo mu to v 50. min. a snížil naše vedení na pouhých 5 bodů. Naše hra byla neuspořádaná, opět jsme velmi lehce ztráceli vlastní míče z držení a víc než myšlenky na potřebnou čtvrtou pětku se nám hlavou honily představy, jestli se z tohoto nepříznivého vývoje dostaneme. Naštěstí jsme poměrně slušně bránili. Utkání rozhodl Martin Kovář, který v 75. min. zopakoval svůj křižný kop na křídlo. Tentokrát našel Adama Sourala, který si poradil stejně dobře jako Vašek, přeskočil svého soupeře, zachytil (a to je co říct!) míč ve vzduchu a doběhl s ním až pod branku. Z kopu se tentokráte nemýlil Martin Gibala. Závěrečný nápor Dragonu již nepřišel, protože také brněnští obdrželi žlutou kartu.

Cíl jsme tedy splnili. Vítězství + 4 pětky = 5 bodů. A k tomu jsme soupeři nedovolili žádný bod odvézt. To vše nás může těšit. Ale na druhé straně váhy leží neskutečné množství ztracených míčů, kvůli kterému jsme nemohli více útočit.

Připomínky

V následném utkání Nadějí vyhrál náš tým nad Dragonem 53:0 (19:0).

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala

Komentáře