Extraliga ragby 2018

O utkání

Datum utkání

30.03.2018

Výsledek

20:40 (20:21)
Vývoj skóre: 0:7, 5:7, 8:7, 8:14, 8:21, 13:21, 20:21 / 20:28, 20:33, 20:40

Sestava

1 Matouš Frič, 2 Jan Kovář, 3 Martin Májovský, 4 Martin Šmakal, 5 Martin Hejč, 6 Martin Pořízek, 7 Marek Jordánek, 8 Petr Pořízek, 9 Jan Školař, 10 Martin Kovář, 11 Adam Soural, 12 Lukáš Chalabala, 13 Jan Čížek, 14 David Šenk, 15 Luboš Svoboda

Střídali

16 Tomislav Kopřiva, 17 Radim Trunečka, 18 Ivan Vinter, 19 Filip Janský, 20 Martin Gibala, 21 Michal Juřínek, 22 Vilém Crhonek

Body

Martin Kovář 10 (1 P, 1 TK, 1 KPP), Jan Školař 5 (P), Jan Čížek 5 (P)

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Michal Juřínek, Jarka Matulová

Zhodnocení utkání

Pro první domácí utkání jsme nemohli počítat s Hugem Baresem, který odjel na svátky za rodinou do Francie, Marcelem Kodadem pro svalové zranění, Radkem Fialkou pro nedoléčené koleno a hlavně s Ondrou Kovářem, který dostal nějakou infekci a bude chybět delší dobu. Na soupisku naopak 4 hráči přibyli: po reprezentačním utkání Slovenska  Martin Májovský, herní pauzu přerušil (a doufám že i ukončil) Martin Gibala, premiérově na lavičku usedl junior Vilém Crhonek a na dvě utkání nás posílil reprezentant ČR Jan Čížek z Přelouče. Tým Říčan přijel s omlazeným a významně posíleným kádrem. Také říčanští využili krachu Olympu Praha a do svého mužstva přietáhli dva hráče z Jihoafrické republiky a reprezentanty Caltu, Trefného a především Aleše Stejskala, který se vrátil ze svého působení ve Francii.

A hosté taky začali utkání velmi sebevědomě. Zatlačili nás do obrany, střídali fáze rojem a svižnou hru do útočné řady. Tento aktivní nástup jim přinesl úvodní pětku utkání. Naštěstí velmi rychle vzal na sebe odpovědnost náš kapitán a pětkou a tretným kopem otočil skóre. Jenže vlastní nedůsledností a nepřesnostmi jsme hostům několikrát nabídli míč a oni toho dvakrát využili a položili pětky. Pokud jsme však byli schopni udržet míč déle ve hře a vytvořit na obranu delší tlak, měli jsme příležitosti ke skórování také. Odpověděli jsme rovněž dvěma pětkami a stáhli poločasový výsledek na rozdíl jediného bodu. První půle byla velmi podařená a pro diváky jistě atraktivní. Oba týmy předváděly pohlednou útočnou hru a bylo se na co koukat.

Druhá polovina utkání tak pohledná již nebyla. Hra byla častěji kouskovaná častými chybami obou týmů. Byli jsme nuceni ze zdravotních důvodů stáhnout ze hry zadáka Luboše Svobodu a naše zadní řada již nebyla tak aktivní ve hře dopředu. Měli jsme možnost otočit skóre z trestných kopů, tým však volil hru do autu a body nám to nepřineslo. Utkání bylo vyrovnané až do 70. minuty. Pak naši rozhozenou obranu překonal mladý reprezentant Cimprich a náš tým to zlomilo. Umožnili jsme soupeři položit ještě dvě pětky a výsledek utkání narostl do hrozivé výše.

I přes porážku jsme dokázali hrát s tímto silným soupeřem dobrou partii. Bohužel doplácíme na úzký kádr, ale s tím se budeme muset do budoucna vyrovnat.

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala

Komentáře