Datum utkání

21.10.2018

Soupeři

RC Praga Praha – JIMI RC Vyškov

Kategorie

Muži A

Druh utkání

Soutěžní – Extraliga

Výsledek

3:14 (0:7)
Vývoj skóre: 0:7 / 0:14, 3:14

Sestava

1 David Jaroš, 2 Jan Kovář, 3 Martin Májovský, 4 Václav Monček, 5 Neal Mendham, 6 David Brtníček, 7 Tomislav Kopřiva, 8 Ondřej Kovář, 9 Kryštof Pittner, 10 Martin Kovář, 11 David Šenk, 12 Vladimír Mazal, 13 Adam Soural, 14 Radek Fialka, 15 Jakub Schmied

Střídali

16 Marcel Kodad (24.-39. min. za Schmieda krvavé zranění, 78 min. za O. Kováře), 17 Ivan Vinter (16. min. za Sourala), , 18 Hugo Bares (4. min. za Fialku), 19 Marek Jordánek, 20 Lubomír Svoboda, 21 Matěj Hegr, 22 Filip Janský

Body

M. Kovář 9 (P, 2 KPP), Mazal 5 (P)
Žlutá karta: Mendham, Kopřiva

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Miloš Husár, Jarka Matulová, Laďa Kovář

Zhodnocení utkání

Před 14 dny jsme hráli na Pragovce poslední kolo základní části extraligy a naše prohra znamenala, že čtvrtfinálové utkání play-off musíme hrát opět na pragováckém hřišti. V přípravě jsme se zaměřili na dobrou obranu, abychom eliminovali nejlepší hráče soupeře, vazače Hoška a křídlo Forsta. Po dlouhém léčení zranění se navíc odhodlal nastoupit k utkání Neal Mendham a jeho příkladná bojovnost byla znát. Každé utkání řešíme potíže se sestavou, tentokrát jsme neměli náhradníka do útoku. Luboš Svoboda byl sice na soupisce, ale svalové zranění mu nedovolilo nastoupit. Doufali jsme tedy, že nastupující útočníci vydrží co nejdéle.

Oba týmy hrály od začátku s velkým zaujetím, a nutno říct, že také velice tvrdě. Bohužel už ve 4. min. se zranil Radek Fialka a na jeho místo musel do hry rojník Hugo Bares. O chvíli později se zranil Adam Soural a v 16. min. musel také střídat. Do hry šel tedy Ivan Vinter, Neal se přesunul na rváčka, na Adamovu tříčtvrku se posunul David Šenk a na křídlo to šel zkusit Tom Kopřiva. Uf. Naše předzápasové představy byly v prachu. Ale tým to nesrazilo. Dál jsme velmi aktivně bránili, a když byla příležitost, aktivně jsme přecházeli do protiútoku. Jenže přišla 24. min. a krvavé zranění Kuby Schmieda. Do útoku musel další rojník, tentokrát Marcel Kodad. Všichni jsme doufali, že to s Kubou nebude zlé a že ho zlaté ruce naší Jarušky vrátí do hry. V těchto chvílích skutečně celý tým pracoval jako jeden muž. Navíc se nám ve 37. min. vydařil protiútok, který potáhl Neal a na jehož konci byl kapitán Martin Kovář a jeho pětka pod háčko. Skvělé! Vzápětí se Jakub Schmied vrátil do hry, ale bylo vidět, že je značně otřesen. Zůstal proto na křídle a zadáka hrál Bares.

I během přestávky bylo na hráčích vidět, že jsou v euforii a nechtějí utkání ztratit jako minule. A soupeře dokonale zaskočil hned po začátku druhé půle Laďa Mazal, který se dvěma obránci na zádech došlapal až k brankovišti a položil naši druhou pětku. Pak se dostala ke slovu Praga, ale její snaha stačila jen na úspěšný trestný kop. Krizové chvíle přišly od 60. min., kdy byl po žluté kartě vykázán Neal. To už byl na hřišti i Pavel Syrový, který hru Pragy výrazně rozhýbal, a naše obrana měla plné ruce práce. Oslabení jsme ustáli a po návratu Neala jsme chtěli opět více útočit. Jenže hned po minutě nám rozhodčí udělil další žlutou kartu a byli jsme zase ve čtrnácti. Nuceně odpočívat šel Kopřiva. Síly se srovnaly v 74. min., kdy dostal druhou žlutou hráč Pragy a byl tedy definitivně vyloučen. Vyškováci i dále obětavě bránili a dokonce jsme byli blízko dalšímu položení. Bohužel to Martinovi Májovskému s Davidem Jarošem nevyšlo. Závěr utkání jsme si už pohlídali a pak vypukla velká radost.

Vítězství ve čtvrtfinále na hřišti Pragy je velký úspěch. Zvláště když víme, jaké personální potíže tým řeší. Čeká nás tedy semifinále a v něm pojedeme k suverénovi posledních měsíců a prvnímu týmu tabulky. Sparta. Uvidíme, jak to bude se zraněnými. Adam je však určitě vyřazen.

Kluci gratuluji a všem moc díky!

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala

Komentáře