Extraliga ragby 2018

Výsledek

33:8 (12:3)
Vývoj skóre: 7:0, 7:3, 12:3 / 19:3, 26:3, 26:8, 33:8

Sestava

1 Tomislav Kopřiva, 2 Jan Kovář, 3 Martin Májovský, 4 Václav Monček, 5 Radim Trunečka, 6 Marek Jordánek, 7 Hugo Bares, 8 Ondřej Kovář, 9 Petr Pořízek, 10 Martin Kovář, 11 Radek Fialka, 12 Lukáš Chalabala, 13 Adam Soural, 14 Martin Gibala, 15 Lubomír Svoboda

Střídali

16 David Jaroš (57. min. za Jordánka), 17 Marcel Kodad (73. min. za Májovského), 18 Matěj Hegr, 19 Filip Janský (78. min. za Trunečku), 20 Karel Školař st. (78. min. za J. Kováře), 21 Dan Němec (78. min. za Svobodu), 22 Kryštof Pittner

Body

Trunečka 5 (P), M. Kovář 3 (TK)

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Vladimír Kovář, Jarka Matulová

Zhodnocení utkání

Když se po minulém utkání s Tatrou vrátili ze zahraničí Ondra Kovář a Lukáš Chalabala, očekávali jsme starosti se sestavou v tom smyslu, že konečně budeme mít k dispozici všechny hráče a budeme řešit, na koho se nedostane. Jenže velmi rychle se vše otočilo. Starosti se sestavou zůstaly, ale přesně opačné. Zranění vyřadilo Martina Pořízka (zranění v oblasti oka) a Michala Juřínka (koleno). V jeho případě to vypadá na delší čas. Ze studijních důvodů se omluvili Honza Školař a David Šenk. Z pracovních důvodů Martin Hejč a Laďa Mazal. Šest hráčů základní sestavy z minulého kola, to už je na pováženou. Neúčast tří útočníků znamenala, že se na tříčtvrtku musel posunout Adam Soural a na lavičce jsme měli pouze dvě mlýnové spojky. Přesto jsme chtěli v Říčanech bodovat a zvítězit.

Tentokrát si žádný tým na začátku nevytvořil souvislý tlak. Hra byla vyrovnaná a bylo zřejmé, že bodovací situace přinesou chyby v obraně. Bohužel jsme to byli my, kdo ji soupeři nabídl. Ve 14. minutě jsme v situaci po skládce nepřesunuli obránce do směru hry a kapitán domácích využil velké mezery v obranné řadě a pohodlně prošel pod háčko. Chvíli po obdržené pětce jsme se lehce dotáhli proměněnným trstným kopem. I nadále byla hra vyrovnaná, bez souvislejšího tlaku něktrého týmu. Příležitosti k položení jsme měli, ale byli jsme málo důrazní a nevyužívali jsme křídelní prostory. Jak se to má udělat nám ve 35. min. předvedli domácí. Zahráli míč do útoku a po přečíslení nám mladé křídlo dalo druhou pětku. Vzápětí jsme mohli položit i my, ale špatné řešení situace a předhoz při zvedání míče nám v tom zabránil.

Vývoj prvního poločasu a stav 12:3 nám dával naději, že nic není rozhodnuto. Jen musíme mít větší snahu dostat se do brankoviště. Začali jsme se víc tlačit do útoku, jenže jsme byli jaloví. V 52. min. jsme navíc neubránili nejzkušenějšího hráče Říčan Rohlika a ten položil. Teď už nám skutečně nezbývalo nic jiného než útočit. Snaha byla, ale chyběl nápad a moment překvapení, který by obranu domácích překonal. V době našeho náporu v blízkosti brankoviště Říčan nám zadák Cimprich vypíchl připhrávku a během přes celé hřiště utkání v 70. min. rozhodl. Našim hráčům slouží ke cti to, že utkání nezabalili. Konečně jsme útočnou akci nepokazili vlastní chybou a Trunečka položil naši jedinou pětku. Za zmínku stojí již jen to, že v závěru utkání do hry zasáhl srdcař Karel Školař starší, který nám opět jel pomoct při potížích s množstvím hráčů. Karle díky!

Utkání jsme nezvládli podle našich představ. Byli jsme herně rovnocenným soupeřem, ale byli jsme absolutně neproduktivní. V situacích po skládce nám chyběla větší dravost a rychlejší zisk míče. Obdržené pětky jdou z velké části na vrub špatné komunikaci, díky které jsme nabízeli soupeři mezery v obraně.

Připomínky

V následném měření rezervních týmů Nadějí skončilo utkání naším vítězstvím 41:5.

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala