O utkání

Datum utkání

7.4.2018

Výsledek

25:26 (12:12) Vývoj skóre: 7:0, 12:0, 12:7, 12:12 / 17:12, 22:12, 22:19, 25:19, 25:26

Sestava

1 Matouš Frič, 2 Jan Kovář, 3 Martin Májovský, 4 Marek Jordánek, 5 Martin Hejč, 6 Petr Pořízek, 7 Martin Pořízek, 8 Hugo Bares, 9 Jan Školař, 10 Martin Kovář, 11 Adam Soural, 12 Lukáš Chalabala, 13 Jan Čížek, 14 Martin Gibala, 15 Luboš Svoboda

Střídali

16 Tomislav Kopřiva (6. min. za Friče), 17 Martin Šmakal (56. min. za Jordánka), 18 Ivan Vinter, 19 Radim Trunečka, 20 David Šenk (41. min. za Sourala), 21 Vladimír Mazal, 22 Michal Juřínek

Body

Martin Kovář 6 (3 KPP), Gibala 5 (P), Čížek 5 (P), Kopřiva 5 (P), Šenk 5 (P) / Žlutá karta Gibala

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Michal Juřínek, Jarka Matulová, Eda Sakmauer

Zhodnocení utkání

Utkání začalo netradičně s dvacetiminutovým zpožděním, protože se hlavní rozhodčí zdržel v kolně na D1. A utkání začalo tradičně naším šíleným vstupem do hry, kdy jsme obdrželi pětku hned ve 2. minutě. Bodující hráč prošel přes několik našich „skládajících“ hráčů, kteří se ho však pouze opatrně dotkli. Hrůza. Domácí i s notně omlazeným kádrem produkovali svou typickou rojovou hru s fázemi kolem skládek a my jsme dál skládali velmi nedůsledně. Navíc již v 6. minutě jsme museli sáhnout do sestavy, zranil se Matouš Frič. Naše hledání se pokračovalo a soupeř nás ztrestal další pětkou. Teprve potom jsme začali fungovat mnohem zodpovědněji a tlačili jsme soupeře do defenzívy. Ve 20.minutě využil chyby Dragonu Martin Gibala, sebral jim na půlce míč a zasprintoval pod háčko. Měli jsme snahu pokračovat v nátlakové hře, ale sami jsme si ji kazili častými přestupky proti pravidlům a rozhodčí nás trestal trestnými kopy. Oprávněně. Také jsem některé akce nedotáhli, protože jsme neudrželi míč dostatečně dlouho. Až ve 37. minutě se nám povedlo domácí přečíslit a Honza Čížek, hostující u nás z Přelouče, srovnal skóre. Pak jsme ještě ubránili tlak brněnských hráčů, i když jsme u toho obdrželi žlutou kartu za opakované přestupky týmu.

Srovnání skóre nás mělo povzbudit, ale nestalo se. Druhá půle byla jako přes kopírák té první. Během úvodních deseti minut jsme opět dvakrát dostali pětku. Naštěstí obě bez prokopů, což se později ukázalo jako rozhodující. Zvláště při druhém kopu, který byl proti brance, domácí kopáč propadl. Výborně ho totiž přečetl Hugo Bares a jeho kop srazil. A byla řada na nás. Snížení přinesla pětka Tomáše Kopřivy, která završila pěknou akci rojníků. V 66. minutě zvýšili domácí úspěšným trestným kopem, ale rozdíl skóre pořád dával naději. Tým zaslouží pochvalu, že se nevzdával a snažil se bodovat. Podařilo se to 3 minuty před koncem, kdy David Šenk donesl do brankoviště do křídla rozehraný míč. Stav 25:24. Všechno měl na noze náš kapitán. Udržel nervy a překlopil vedení na naší stranu. Stav 25:24. Nervy až do konce, neboť Dragon chtěl ještě využít svého roje. Ale naše obrana už jim to nedovolila.

Určitě jsme nebyli lepším týmem. Ale vůle a kousek více štěstí nám přinesly kýžené vítězství a ofensivní bonusový bod k tomu.

Zprávu sepsal: Pavel Pala