26:17 (14:5) Vývoj skóre: 7:0, 14:0, 14:5 / 19:5, 19:12, 19:17, 26:17

1 Matouš Frič, 2 Jan Kovář, 3 Ondra Kovář, 4 Marek Jordánek, 5 Martin Hejč, 6 Petr Pořízek, 7 Martin Pořízek, 8 Hugo Bares, 9 Jan Školař, 10 Martin Kovář, 11 Adam Soural, 12 Lukáš Chalabala, 13 Michal Juřínek, 14 David Šenk, 15 Luboš Svoboda

16 Tomáš Kopřiva, 17 Martin Šmakal, 18 Filip Janský, 19 Marcel Kodad, 20 Radek Fialka, 21 Ivan Vinter

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Radim Trunečka, Jarka Matulová, Eda Sackmauer

Zhodnocení utkání

Tatra začala utkání velkým náporem a zatlačila nás na dlouhé minuty do vlastní dvaadvacítky. Domácí se snažili hrát vždy několik fází rojem a poté využít útočníků, především průbojného Karla Berounského. Ten také ve 12. minutě otevřel skóre, když vytěžil z dobře sehrané akce útočné řady po autu a našeho nedůsledného skládání. I nadále se odehrávalo utkání především na naší půlce a i když byly naše skládky pasivní, dařilo se nám akce soupeře zastavovat. Až do 35. minuty, kdy jsme zapomněli na Berounského, který zůstal schovaný na křídle a jednoduše využil volného prostoru kolem našeho rojníka. Těsně před pauzou sehrál náš roj výborně autové vhazování a tlačeným maulem položil Honza Kovář. První půle byla velmi nečistá, plná osobních šarvátek a pěstních akcí. Žádnou z nich však rozhodčí nepotrestali, protože je prostě neviděli.

Druhý poločas začal jako ten první, náporem domácích. A po mlýnu tlačeném až do brankoviště zvýšili již ve 44. minutě na 19:5. Pak jsme konečně začali hrát aktivněji, udrželi jsme míč několik fází a nutili jsme Tatru k chybám v obraně. Pomohlo nám také soupeřovo oslabení po žluté kartě za vysokou skládku. Naše akce však končily před brankovištěm, nedařilo se nám udělat správný poslední krok. Až v 65. minutě zvedl važač Hugo Bares po vyhraném mlýnu míč a prorazil obranu pro svou první pětku ve vyškovském dresu. Pět minut nato se totéž povedlo Lukáši Chalabalovi a byli jsme blízko k úplnému otočení skóre. Závěr jsme si však pokazili zbytečnými ztrátami míče a dovolili jsme Tatrovákům držet hru na naší polovině. Těsně před koncem byl po žluté kartě za stržení tlačeného maulu vyloučen Baros a následný mlýn soupeře rozhodl o naší porážce. A bohužel bez bonusového defensivního bodu.

Vzhledem k potížím s hráčským kádrem byl výkon týmu překvapivě bojovný a obětavý. Obranná činnost byla kvalitnější než útočná. Soupeř byl herně lepším týmem, ale do poslední chvíle neměl nic jistého.

Zprávu sepsal: Pavel Pala