Extraliga Ragby mužů

O zápase

V Praze 8. Května 2017

Poslední venkovní utkání základní části extraligy mužů odehrálo vyškovské áčko na hřišti Slávie. Doma sice Vyškov vyhrál vysokým poměrem, ale pro tým to byl důležitý zápas o body do tabulky, která byla stále vyrovnaná, zvláště pak od třetího místa dolů. Slávie bez šance na play-off však žádný se zápasů nevypouští. Na tento aspekt kladli oba trenéři Vyškova veliký důraz. V Praze se k týmu připojil kapitán týmu Martin Kovář a útočník Adam Soural, kteří odehráli v sobotu reprezentační utkání v Lucembursku a pomohli tak k výhře národního týmu.

Kvůli reprezentační pauze bylo další kolo extraligy odloženo, a proto se utkání na Slávii hrálo ve sváteční pondělí 8. Května a Den vítězství to byl nakonec pro Vyškov. Těsně před utkáním byla dvacetiminutová průtrž mračen, které na hřišti zanechalo několik kaluží. Terén lépe vyhovoval domácím, kteří měli váhovou převahu zejména v roji, a proto byl i začátek utkání vyrovnaný. První pětka však přišla brzo, v osmé minutě chyboval hráč Slavie v rozehrávce a Vyškov se ujal vedení 7:0. Další minuty utkání byly v rukou Vyškova. Velký tlak však hosté nevyužili, několik šancí na body měli, avšak zastavila je vždy poslední fáze. Další body přišly až v posledních minutách utkání, nejprve Vyškov přečíslil soupeře na kraji hřiště, zadák Podaný vymotal soupeře a poslal Gibaliho nahrávkou do pětky 0:12 pro Vyškov. Slávie do poločasu dokázala snížit vedení Vyškova. Příležitost v prvním poločase ke skórování měli domácí pomálu, ale tuto využili na 100%. Rozběhnutého vazače Slavie nedokázala Vyškovská obrana zastavit a do poločasu tedy Slávia : Vyškov 5:12.

V prvním poločasu u Vyškovského týmu proběhlo hned dvojí střídání. Do druhé půle však hosté vlétli a patřičnou motivací a pár minut po hvizdu rozhodčího Breburdy se prosadil vazač Vyškova Ondra Kovářů, který dostal vymazlenou nahrávku od ruské akvizice Doležela, spolu s kopem kapitána týmu Martina Kováře Vyškov vedl záhy po začátku druhé půle 5:19. Na čas se opět hra mírně vyrovnala. Domácí také pohrozili, ale nepodařilo se jim projít Vyškovskou obranou. Naopak Vyškov měl slibné šance, doslova tutovky, ale chyběla finální nahrávka. Po dvaceti minutách se prosadil sám Doležel, který dotáhl Vyškovský tlak k dalším bodům. Kopem stvrdil tentokrát dobře naladěný mladíček Gibala.  Poslední desetiminutovka utkání byla co do bodů velice pestrá. Nejprve se urval Vyškovský Mazal, který když dostane prostor na zrychlení je pak nezastavitelný. Zastavil se až v brankovišti a položil další pětku pro Vyškov. Vlivem únavy, zranění apod. museli trenéři Vyškova značně prostřídat sestavu, hlavně na klíčových postech, a to bylo znát. Slávie využila dvě školácké chyby vyškovských hráčů a dokázala snížit vedení Vyškova během několika minut ze čtrnácti na 19:38. Ale i Vyškov ještě přidal body, prosadila se mlýnová spojka Školař, a po něm v samotném závěru utkání třetí z bratrů Kovářů Jan, který už jen korunoval Vyškovský tlak a převahu v celém utkání. Vyškov vyhrál v poměru 19:43 na pětky 3:7. A 5-ti body si zajistil třetí místo v tabulce do bojů playoff.

Body: Chalabala 5, Kovář M. 2+2 , Gibala 5+2+2, Kovář O. 5, Doležel 5, Mazal 5, Školař 5, Kovář J, 5.

Sestava: Doležel, Kovář J., Vrána, Monček, Trunečka, Brtníček, Pořízek, Kovář O., Školař, Kovář M., Soural, Mazal, Juřínek, Gibala, Chala Střídající: Zemanovič, Májovský, Procházka, Beneš, Fialka, Podaný, Šenk.