Datum utkání

10.11.2018

Soupeři

RC Tatra Smíchov – JIMI RC Vyškov

Kategorie

Muži A

Druh utkání

Soutěžní – Extraliga

Výsledek

30:19 (15:0)
Vývoj skóre: 3:0, 8:0, 15:0 / 20:0, 20:7, 20:14, 27:14, 27:19, 30:19

Sestava

1 David Jaroš, 2 Jan Kovář, 3 Martin Májovský, 4 Václav Monček, 5 jakub Doležel, 6 David Brtníček, 7 Tomislav Kopřiva, 8 Ondřej Kovář, 9 Kryštof Pittner, 10 Martin Kovář, 11 Martin Gibala, 12 Vladimír Mazal, 13 David Šenk, 14 Radek Fialka, 15 Jakub Schmied

Střídali

16 Matěj Hegr, 17 Marcel Kodad (78. min. za Doležela), 18 Martin Šmakal, 19 Karel Školař st., 20 Filip Janský, 21 Jan Školař (49. min. za Pittnera), 22 Lubomír Svoboda

Body

M. Kovář 9 (P, 2 KPP), Mazal 5 (P), Brtníček 5 (P)
Žlutá karta: Ondřej Kovář

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Miloš Husár, Jarka Matulová, Laďa Kovář

Zhodnocení utkání

Okolnosti postupu našeho týmu do finále play-off extraligy 2018 byly propírány ze všech stran. Tým však řešil jediné. Jak být ve finále důstojným soupeřem a porvat se o nejvyšší příčku. Z kádru vypadly zahraniční posily – Hugo Bares definitivně odjel zpět do Francie a Neal Mendham měl pracovní povinnosti. Vypadl také zraněný Ivan Vinter. Naopak výpomoc přislíbil Kuba Doležel a Honza Školař. Na poslední chvíli se k týmu přidal i Martin Májovský, který upřednostnil finálovou účast před národním týmem Slovenska.

Domácí na nás od začátku očekávaně vlétli a měli jsme plné ruce práce ubránit vlastní brankoviště. Jenže obrana s sebou nese i hrozbu přestupků. Za jeden z nich nás Tatra potrestala a v 6. min. otevřela skóre. Pak jsme hru vyrovnali a tlačili jsme se do útočení. Jenže nám chyběl moment překvapení, zvlášť útočná řada hrála pod své možnosti. Také jsme se příliš zbavovali míčů kopem do hry, ale většinou šel míč přímo do rukou obránců a to hrozilo protiútoky. Tatra byla skvěle řízena útokovkou Fickem, který hrál s obrovským přehledem a v kritických chvílích svůj tým držel dlouhými obrannými kopy. Svůj přehled potvrdil ve 32. min., kdy viděl naše slabé obranné postavení, míč se dostal až na Vojtěcha Havla a ten otevřel pětkový účet. V závěru poločasu jsme neubránili aut soupeře a po neseném míči přišla další pětka.

Prohrávali jsme, ale hra byla otevřená a srovnaná, jen jsme nebyli dostatečně efektivní. Do druhé půle přišla od trenérů jasná instrukce hrát více rukama i z vlastní poloviny, udržet míč. A místa si vyměnili David Šenk a Kuba Schmied.

Také začátek druhé půle přinesl nápor Tatry a ta z něj vytěžila pětku po akci roje již ve 43. min. Mohlo se zdát, že je to pro náš tým K.O. Ale nebylo. Do hry vstoupil Honza Školař na mlýnovku a tím se naše hra zrychlila. Kuba Schmied na tříčtvrtce větral své soupeře ostrými průniky. Začali jsme více běhat, měli jsme dobře organizovanou podporu. Kapitán Martin Kovář se v 50. min. probil pod háčko a vrátil nás do hry. Již za pár minut jsme předvedli další parádní akci, kdy po několika krátkých přihrávkách zůstal volný Laďa Mazal a mazal pro další naši pětku. V těchto chvílích jsme byli jasně lepší. Přibrzdilo nás dlouhé ošetřování Martina Kováře, na kterého se domácí zaměřili. V 60. min. se prosadil opět Fick, který zakončil svou sólovou akci pětkou. Ala náš dále útočil. V 66. min zakončil akci roje pětkou David Brtníček. Ve zbývajícím čase jsme se už do pětkoviště nedostali.

Předvedli jsme dobrý výkon, finále jsme určitě neodchodili a Tatra se musela o vítězství poprat. Děkuji všem zúčastněným. Ať je tato stříbrná medaile živou vodou pro všechny vyškovské ragbisty a ragbistky.

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala

Fotogalerie: https://toxikova.rajce.idnes.cz/FINALE_RC_TATRA_SMICHOV_-_RC_JIMI_VYSKOV/

Jeden komentář

  1. Zbyněk

    Rugby zdar

Komentáře