Datum utkání

26.05.2018

Výsledek

9:20 (6:10)
Vývoj skóre: 0:7, 0:10, 3:10, 6:10 / 9:10, 9:15, 9:20

Sestava

1 Tomislav Kopřiva, 2 Jan Kovář, 3 Martin Májovský, 4 Martin Hejč, 5 Radim Trunečka, 6 Petr Pořízek, 7 Martin Pořízek, 8 Hugo Bares, 9 Jan Školař, 10 Martin Kovář, 11 Adam Soural, 12 Vladimír Mazal, 13 Michal Juřínek, 14 Martin Gibala, 15 David Šenk

Střídali

16 David Jaroš (55. min. za Kopřivu), 17 Marcel Kodad (75. min. za Májovského), 18 Lubomír Svoboda (42. min. za Juřínka), 19 Filip Janský, 20 Radek Fialka, 21 Daniel Němec, 22 Marek Jordánek (70. min. za Barese), 23 Matěj Hegr

Body

M. Kovář 9 (3 TK)

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Michal Juřínek, Jarka Matulová

Zhodnocení utkání

Do Vyškova přijel aktuální lídr extraligové tabulky, který měl za sebou jen samá vítězství. V jeho kádru je několik hráčů, kteří byli zařazeni do tréninkového střediska Dukla a mohou se tak připravovat na poloprofesionální úrovni. Již tak kvalitní sestavu navíc posílil jihoafričan Fick, který z postu útokové spojky celý tým s přehledem řídí.

Sebevědomí bylo na smíchovských znát od samého počátku utkání. Již v 6. min. předvedl Fick svůj přehled, když naznačil odkop trestného kopu do autu, místo toho rychle rozehrál a na opačné polovině hřiště uvolnil kapitána národního týmu Havla a opět pouštíme svého soupeře hned do vedení. Tatra byla i nadále aktivnější a nebezpečnější. Naše útočné pokusy ztroskotávaly na vlastní nemohoucnosti řešit správně konkrétní herní situace. Skóre se změnilo jen díky trestným kopům. Z naší strany byl jejich exekutorem Martin Kovář.

Hned zkraje druhé půle musel pro zranění odstoupit Michal Juřínek, jehož zradilo koleno. Následnou ránou byla žlutá karta pro Sourala. Paradoxně jsme v této fázi hry byli lepší než soupeř. Jenže jsme vytěžili pouze snížení z dalšího trestného kopu na 9:10. Potom Tatra dvakrát využila naší nedůrazné obrany v útočné řadě, dala nám dvě pětky a utkání kontrolovala. A když svůj nadějný průnik po křídle nedotáhl až k pětce Adam Soural, nezískali jsme ani defensivní bod.

Dnešní výkon týmu nebyl úplně optimální. Hráči se sice snažili, ale kazili obrovské množství přihrávek, což nám neumožňovalo hrát rychlou hru do křídel.

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala

Komentáře