Datum utkání

8.5.2018

Soupeři

RC Sparta Praha – JIMI RC Vyškov

Kategorie

Muži A

Druh utkání

Extraliga

Výsledek

50:24 (19:16) Vývoj skóre: 5:0, 5:3, 5:10, 12:10, 19:10, 19:13, 19:16 / 19:19, 24:19, 31:19, 31:24, 38:24, 43:24, 50:24

Sestava

1 Martin Májovský, 2 Jan Kovář, 3 Ondřej Kovář, 4 Václav Monček, 5 Radim Trunečka, 6 Martin Pořízek, 7 Martin Hejč, 8 Hugo Bares, 9 Petr Pořízek, 10 Martin Kovář, 11 Adam Soural, 12 Lukáš Chalabala, 13 Michal Juřínek, 14 Martin Gibala, 15 Lubomír Svoboda

Střídali

16 Marcel Kodad (74. min. za Májovského), 17 Karel Školař st., 19 Dan Němec (75. min. za Juřínka), 21 Jan Školař (50. min. za P. Pořízka), 22 David Šenk (15. min. za Svobodu), 23 Filip Janský (75. min. za M. Pořízka), 24 Radek Fialka (74. min. za Gibalu)

Body

M. Kovář 14 (3 TK, 1 KPP), Chalabala 10 (2 P)

Kapitán

Martin Kovář

Realizační tým

Pavel Pala, Michal Juřínek, Jarka Matulová

Zhodnocení utkání

Proti v současné době nejambicióznějšímu týmu extraligy jsme šli s jediným cílem. Dokázat sami sobě, že jsme schopni i s poloprofesionálním týmem hrát dobré a bojovné ragby. A soupeř nám to rozhodně neulehčil, všechny jeho posily do utkání nastoupily – 4 hráči z Jižní Afriky, reprezentanti Havlíček, Caldaroni, Križánek a Pantůček (vyškovský odchovanec).

Bohužel jsme dodrželi tradici a obdrželi rychlou pětku. Po několika fázích roje dvě dlouhé přihrávky do křídla a od 3. min. prohráváme. Naštěstí nás to na kolena nesrazilo. Hráči dobře plnili stanovenou kolektivní obrannou taktiku, hra se opticky vyrovnala a hlavně domácí pod tlakem dělali chyby. A ty trestal Martin Kovář trestnými kopy. Ten první proměnil ve 20. min. Pak při dobrém presingu útočné řady vystihl přihrávku Lukáš Chalabala, doběhl s míčem pod háčko a vedeme! Ve 33. min. domácí roj využil svou jasnou váhovou převahu a několika fázemi se dostal do brankoviště. Krátce nato jedinkrát chybovala naše útočná řada, nedůslednou skládku využil Pantůček, uvolnil své rychlé křídlo a to už jsme nedoběhli. Tým však nepanikařil, znovu dobře presoval a náš kapitán dvěma úspěšnými trestnými kopy upravil poločasové skóre na přijatelných 19:16.

A krátce po pauze dokonce srovnal na 19:19. To byl velmi lichotivý stav. Možná nás to i lehce uspokojilo a nedostatek koncentrace při bránění situace po skládce měl za následek snadnou pětku pro domácího rojníka, který si vzal míč a prošel středem skládky. V 52. min. jsme neodolali tlaku ve mlýně, ve kterém měl soupeř jasnou váhovou převahu a rozhodčí situaci vyřešil trestnou pětkou. Pak jsme si opět vzali slovo my a tlačili jsme se do skórovacího území. Byl to opět Lukáš Chalabala, kdo využil naší aktivity a v 59. min. dal svou druhou pětku. Jenže od této chvíle nám už jsme nebyli schopni konkurovat rojové hře Sparty. Naši rojníci byli vysíleni neustálými souboji ve mlýnech, maulech a po skládkách. A střídáním jsme kila ještě ubírali. Tři pětky z tlačených mlýnů u brankoviště tak byly logickým vyústěním rojové převahy Sparty.

Sice jsme utkání jasně prohráli, ale výkon týmu byl zcela jiný, než při podzimním představení na Spartě. 60 minut jsme byli velmi důstojným soupeřem. Eliminovali jsme soupeřův útok, ze kterého jsme měli největší obavy. Nad naše síly však byl domácí roj, který vynikal váhovou převahou. Hráčům patří mé poděkování.

Připomínky

Speciální poděkování patří Karlu Školařovi staršímu. Nejen, že byl ochoten odjet do Prahy, aby B tým odehrál své utkání a nebylo kvůli jeho případné kontumaci postiženo hlavní mužstvo odečtem bodu, ale byl připraven vypomoct i prvnímu týmu, kdyby byl problém v první řadě. To je ragbyové srdce! Škoda že ho nemají mnohem mladší ragbisté, kteří z různých důvodů nehrají. A promiň, Karle, že jsem tě tam nakonec nepustil. Díky moc.

 

Zprávu sepsal: Pavel Pala

 

Zápis z utkání ZDE

Foto: Jaroslava Čížková

Komentáře