Extraliga Ragby mužů

O zápase

Poslední utkání základní částí Extraligy mužů v ragby čekal na vyškovské hráče tým Sparty Prahy. Suverénní lídr celé tabulky jarní části prochází bez prohry. I když soupeři z Prahy o nic nešlo, do Vyškova přijel v plné sestavě. Naopak z domácího týmu vypadlo hned několik zraněných hráčů, další si vzali volno a někteří odcestovali na zápas se Slovenským národním týmem.

Utkání začalo lépe pro domácí. Hned v prvních minutách se jim podařilo dostat Sparťanské hráče pod tlak, a výsledkem bylo 6 bodů, které nakopal Gibala z trestných kopů. Bohužel to byly jediné body vyškovského týmu. Od dvacáté minuty zápasu převzali roli hosté, když se prosadil Benda a otočil zápas 6:7 pro Spartu. Vyškovu se nedařilo prosazovat proti dobré obraně Sparty a po chybách domácích zase těžila Sparta z dobrých protiútoků. Do konce první půle se hned dvakrát prosadil Vyškovský odchovanec Pantůček a Sparta tak dokonala obrat už v první půli a dokázala si vytvořit náskok 6:21.

V poslední minutě prvního poločasu se provinil nebezpečnou hrou hráč Sparty a domácí si tak na deset minut druhé půle zahráli v početní převaze. I přes několik šancí a tlaku na soupeře Vyškov už nedokázal položit nebo přičíst nějaké body. Naopak Sparta se v oslabení prosadila. Hostům se dařilo hrát hlavně z nepřesností a chyb domácího týmu, které trestali dalšími body. Prosadil se Chmelík a po něm i Jursík. Body z kopů po pětce přidával zadák hostů Schneider. Po deseti minutách první půle hosté vedli již 6:35 a zdálo se, že je rozhodnuto. Vyškov však nic nevzdal, snažil se do posledních sil ještě o nějaký bodový zisk. Ten však nepřišel a prosadila se opět Sparta. Havlíček a po něm Pytela rozhodli o celkové dominanci Sparty v zápase a o konečné výhře nad Vyškovem v poměru 6: 47.

Vyškov tak po této prohře zůstává na třetím místě tabulky a z tohoto místa vstupuje do Play-off. Soupeřem pro semifinálové dvojutkání je loňský finalista RC TATRA SMÍCH. V sobotu 3. června přivítá soupeře domácí Vyškov na svém hřišti a o týden později odjede Vyškov na druhé utkání na hřiště Tatry Smíchov. Pozvánka tedy platí pro Vás všechny na sobotní odpoledne třetího června !!!!!!

Sestava se Spartou: Zemanovič, Kovář, Vrána, Monček, Novák, Pořízek, Brtníček, Beneš, Školař Jan, Chalabala, Gibala, Mazal, Nevyjel, Svoboda, Podaný Střídající: Frič, Kopřiva, Školař Martin, Jánský, Kovář Martin a Čala.

Foto z utkání od Peti Novase TADY děkujeme!!!!